Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kurtarıcı’nın Yıkıcı Birlikleri

Kurtarıcı’nın Yıkıcı Birlikleri

137 kez okundu.

İsa gölün karşı yakasında Gadaralılar’ın memleketine vardı. Orada O’nu mezarlık mağaralardan çıkan iki cinli karşıladı. Bunlar öyle tehlikeliydi ki, kimse o yoldan geçemiyordu. İsa’ya, “Ey Tanrı’nın Oğlu, bizden ne istiyorsun?” diye bağırdılar. “Buraya, vaktinden önce bize işkence etmek için mi geldin?” (Matta 8:28-29)

Cinler burada yeni bir şey öğrendiler. Mahvolduklarını, lanetlendiklerini biliyorlardı. Tanrı Oğlu’nun galip geleceğini biliyorlardı. Ama Mesih’in kendilerinin mağlup olacakları o son günden daha önce geleceğini, o ana dek bilmiyorlardı.

Mesih kendi birliklerini sahaya sürmek için savaşın sonunu beklemiyor. O, Şeytan’ın bölgesine yıkıcı bir güç göndermeye başlamıştır. Zorlu kurtarma operasyonlarını gerçekleştirmek üzere bir “yaşam ekibi” oluşturup onları eğitmiştir. Mesih son stratejik zaferden önce birçok taktiksel zaferi tasarlamıştır.

Bunun neticesindeki savaş mantalitesiyse şu: Şeytan’ın mahvı kesin olduğundan ve kendisi de bunu bildiğinden dolayı, bizi kendisini takip etmek üzere ayartmaya çalıştığı her an bunu ona hatırlatabiliriz. Gülüp şöyle diyebiliriz: “Kafayı yemişsin sen. Kim bir ezikle güçlerini birleştirmek ister?!”

Kilise “bu çağın ilahı”nın özgür kılınmış düşmanıdır (2. Korintliler 4:4). Gerillalar ve eylemcileriz. “Havadaki hükümranlığın egemenine” ve onun krallığına karşı direnişçileriz (Efesliler 2:2).

Bu tehlikesiz bir şey değil. Ama heyecan verici. Birçok yaşam yitiriliyor. Şeytan’ın güçleri her an yıkıcı faaliyet peşinde. Mesih ölümüne savaşan herkes için dirilişin garantisini vermiştir. Ama düşman topraklarında rahatlığın, dünyadan kabul görmenin ve refahın garantisini vermemiştir.

Birçokları cephede kendi isteğiyle, Komutanları uğruna çalışırken canının vermiştir. Böyle bir yaşamdan daha iyi bir yaşamı ya da böyle bir ölümden daha iyi bir ölümü düşünemiyorum!

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın