Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruhsal Keder

Ruhsal Keder

88 kez okundu.

Öğrencilerin belirttiği her gerçek doğruydu, fakat bu gerçeklerden çıkardıkları sonuçlar yanlıştı. Ruhsal bir keder belirtisi olabilecek her şey yanlıştır. Moralim bozuksa ve sıkıntılıysam, ne Tanrı’yı suçlamalıyım ne de diğer insanları. Keder iki şeyden ortaya çıkar – şehvetle arzu ettiğim bir şeyi ya doyum noktasına getirmişimdir ya da hiçbir şekilde getirememişimdir. Her iki durumda da sonuç kederdir. Şehvet demek “hemen, şu anda elde etmeliyim” demektir.

Ruhsal şehvet, Tanrı’dan bir yanıt talebi içerisinde olmama sebep olur, hâlbuki yanıttansa yanıtı veren Tanrı’nın kendisini aramam gerekir. Ne ümitler içerisindeydim, Tanrı’ya umut bağlamam ya da güveniyor olmam böyle mi sonuçlanacaktı? Bugün “üçüncü gün” mü ve Tanrı hâlâ ondan beklediğim şeyi yapmadı mı? Bu şekilde üzülmekle ve Tanrı’yı suçlamakla haklı mıyım? Her ne zaman Tanrı’nın dualarımıza bir yanıt vermesi konusunda ısrar edersek, yoldan çıkmış oluruz. Duanın amacı Tanrı’yla ilişki kurmamızdır, amaç bir şeyler için yanıt almak değildir. Fiziksel olarak sağlam olup da kederli olmak mümkün değildir. Çünkü keder bir hastalık belirtisidir. Bu ruhsal olarak da doğrudur. Keder ruhsal olarak yanlıştır ve bunun sorumluluğu da bize aittir.

Tanrı’nın gücünü görmek için göklerden görümler, dünyayı sarsacak olaylar bekliyoruz. Kederli olmamız bile bu beklentimizin kanıtıdır. Fakat Tanrı’nın her zaman gündelik yaşantımızda ve çevremizdeki insanlarda çalıştığını unutuyoruz. Sadece itaat etsek ve Tanrı’nın bize verdiği görevi yapsak, O’nu göreceğiz. İsa Mesih’in yüce Tanrılığını yaşamımızın gündelik işlerinde fark etmeyi öğrendiğimizde Tanrı’nın en şaşırtıcı esinlerinden birini yaşayacağız.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın