Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tek Gerçek Özgürlük

Tek Gerçek Özgürlük

112 kez okundu.

İsa kendisine iman etmiş olan Yahudiler’e, “Eğer benim sözüme bağlı kalırsanız, gerçekten öğrencilerim olursunuz. Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacak” dedi. (Yuhanna 8:31-32)

Özgürlük nedir? Siz özgür müsünüz?

Eğer tümüyle özgür olacaksak, şu dört şeyin doğru olması gerekiyor:

1. Eğer bir şeyi yapma konusunda arzu duymuyorsanız, onu yapmakta tümüyle özgür değilsinizdir. Elbette yapmak istemediğiniz bir şeyi yapmak üzere iradenizi toplayabilirsiniz ama kimse buna tam özgürlük demez. Böyle yaşamak istemeyiz. Üzerimizde sürekli olarak istemediğimiz bir gerginlik ve baskı olur.

2. Ayrıca eğer bir şeyi yapma konusunda arzu duyuyorsanız ancak yapacak beceriye sahip değilseniz, onu yapmakta özgür değilsinizdir.

3. Ayrıca eğer bir şeyi yapma konusunda hem arzu hem de beceriye sahipseniz ancak yapacak fırsatınız yoksa, onu yapmakta özgür değilsinizdir.

4. Ayrıca eğer bir şeyi yapma konusunda hem arzunuz hem beceriniz hem de fırsatınız varsa, ama bu şey sizi sonunda mahvediyorsa, onu yaparken tümüyle özgür –hatta hiç özgür–değilsinizdir.

Tümüyle özgür olabilmemiz için, bizi sonsuza dek mutlu edecek olan şeyi yapmak üzere arzumuzun, becerimizin ve fırsatımızın olması gerekir. Pişmanlığa yer yoktur. Ayrıca yalnızca İsa, yalnızca bizim için ölmüş ve dirilmiş olan Tanrı Oğlu bunu mümkün kılabilir.

Oğul sizi özgür kılarsa, gerçekten özgür olursunuz (Yuhanna 8:36).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın