Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Düşmanlarımızı Niçin Sevmeliyiz?

Düşmanlarımızı Niçin Sevmeliyiz?

131 kez okundu.

“Düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın.” (Luka 6:27)

Hristiyanların düşmanlarını sevmesi ve onlara iyilik yapması gerekmesinin başlıca iki sebebi vardır.

Bunun bir sebebi, böyle yapmanın Tanrı’nın nasıl biri olduğunu açıklıyor olmasıdır. Tanrı merhametlidir.

  • O, güneşini hem kötülerin hem iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır. (Matta 5:45)
  • Bize günahlarımıza göre davranmaz, suçlarımızın karşılığını vermez. (Mezmurlar 103:10)
  • Birbirinize karşı iyi yürekli, şefkatli olun. Tanrı sizi Mesih’te bağışladığı gibi, siz de birbirinizi bağışlayın. (Efesliler 4:32)

Dolayısıyla, Hristiyanlar Tanrı’nın gücüyle bu şekilde yaşadıklarında, Tanrı’nın nasıl biri olduğunu bir açıdan göstermiş oluruz.

İkinci sebep, Hristiyanların yüreklerinin Tanrı’da tatmin buluyor olması ve motivasyonlarının intikam, kendini yüceltme, para veya dünyasal emniyet ve rahatlık olmamasıdır.

Tanrı bizi tümüyle tatmin eden hazinemiz olmuştur ve bu nedenle, düşmanlarımıza kendi ihtiyaç ve tehlike duygumuzdan yola çıkarak değil, Tanrı’nın görkeminin bizi tümüyle tatmin eden o doluluğundan yola çıkarak karşılık veririz.

Daha İyi ve Kalıcı Bir Miras

İbraniler 10:34 şöyle der: “Daha iyi ve kalıcı bir malınız olduğunu bilerek mallarınızın yağma edilmesini sevinçle karşıladınız [yani, düşmanlarınıza misilleme yapmadınız].” İçimizdeki intikam duygusunu yok eden şey, bu dünyanın bizim gerçek evimiz olmadığına ve Tanrı’nın bizim kesin ve bizi tümüyle tatmin eden ödülümüz olduğuna duyduğumuz derin güvendir. “Daha iyi ve kalıcı” bir malımız olduğunu biliyoruz.

Dolayısıyla, düşmanlarımızı sevmemiz gerekmesinin bu iki sebebinde de şu ana noktayı görmekteyiz: Tanrı, olduğu gibi merhametli ve görkemiyle tümüyle tatmin eden Tanrı olarak gösterilmektedir.

Merhametli olma yolunda sahip olduğumuz güç şudur ki, bizler Tanrı’nın bize gösterdiği merhametle tatmin dolmuşuzdur. Merhametli olmamızın nihai sebebiyse, Tanrı’yı yüceltmek, yani başkalarının O’nu merhameti için yüceltmesine yardımcı olmaktır. Tanrı’nın muhteşem olduğunu göstermek isteriz. Sevgimizin,  Tanrı’nın merhametiyle, insanların gözünde O’nu muhteşem göstermesini isteriz.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın