Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ey Tanrı, Dokun Yüreklerimize

Ey Tanrı, Dokun Yüreklerimize

134 kez okundu.

Saul da Gibea’ya, kendi evine gitti; ve… [Tanrı’nın] yüreklerine dokunduğu yiğitler onunla beraber gittiler. (1. Samuel 10:26 – Kitabı-ı Mukaddes Çevirisi)

Bu ayette söylenen şeyi düşünün. Tanrı onlara dokundu. Eşleri değil. Çocukları değil. Ebeveynleri değil. Bir psikolojik danışman değil. Ama Tanrı. Tanrı onlara dokundu.

Evrende sınırsız güce sahip olan Kişi. Sınırsız yetkiye, sınırsız bilgeliğe, sınırsız sevgiye, sınırsız iyiliğe, sınırsız paklığa ve sınırsız adalete sahip olan Kişi. Bu Kişi onların yüreklerine dokundu.

Jüpiter’in halkası bir molekülün kıyısına nasıl dokunur? Ya da o molekülün çekirdeğine nasıl nüfuz eder?

Tanrı’nın dokunuşunun muhteşem olmasının sebebi yalnızca dokunan kişinin Tanrı olması değil, aynı zamanda bunun bir dokunuş olmasıdır. Bu gerçek bir bağdır. Bunun yürekte olması, muhteşemdir. Tanrı’yla olması, muhteşemdir. Üstelik bunun bir de gerçek bir dokunuş olması, muhteşemdir.

Buradaki yiğitlerle yalnızca konuşulmadı. İlahi bir etkiyle başka bir yere sürüklenmediler. Sadece uzaktan bakılan ve tanınan kişiler değillerdi. Tanrı, büyük bir tenezzülle, onların yüreğine dokundu. O kadar yakındaydı. Üstelik yiğitler yok olmadılar da.

Bu dokunuşu seviyorum. Her geçen gün daha da fazlasını istiyorum. Hem kendim için hem de sizler için. Duam o ki, Tanrı bana kendi yüceliği için kendi yüceliğiyle tekrar tekrar dokunsun. Hepimize dokunsun.

Tanrı’nın o yüce dokunuşu! Ateşle gelecekse, ateşle gelsin. Suyla gelecekse, suyla gelsin. Rüzgârla gelecekse, rüzgârla gelsin, ey Tanrı. Eğer gök gürültüsüyle ve yıldırımla gelecekse, önünde eğilelim.

Ya Rab, gel. O kadar yakına gel. Ateşleyse yak, suylaysa ıslat, rüzgarlaysa sürükle ve yıldırımlaysa çarp. Daha sessiz ve sakince geliyorsan da, gel. Tümüyle gel. Yüreklerimize dokun.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın