Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gözyaşlarınıza Seslenin

Gözyaşlarınıza Seslenin

135 kez okundu.

Gözyaşları içinde ekenler, sevinç çığlıklarıyla biçecek; ağlayarak tohum çuvalını taşıyıp dolaşan, sevinç çığlıkları atarak demetlerle dönecek. (Mezmurlar 125:5-6)

Tohum ekmekte üzücü olan bir şey yoktur. Sonuçta biçerken ne kadar zaman harcanıyorsa, ekerken de o kadar zaman harcanır. Ekim günleri de güzel günler olabilir. Büyük bir hasat umuduyla geçirilebilir.

Ancak Mezmur yazarı, “gözyaşları içinde” ekimden bahsetmektedir. Birinin “ağlayarak tohum çuvalını taşıyıp” dolaştığını söylemektedir. Peki niçin ağlıyorlar?

Bence sebep, ekimin üzücü olması ya da zor olması değil. Bence sebebin ekimle bir alakası yok. Tohum ekmek, bu yaşamda bizi ağlatan şeyler olduğunda bile, yapılmak zorunda olan bir iştir.

Ürünler bizim kederimizin sonlandırmamızı ya da tüm sorunlarımızı çözmemizi falan beklemez. Bir sonraki kış yiyecek bulmak istiyorsak, gözyaşları içinde olsak da olmasak da, tarlaya çıkıp tohum ekmemiz gerekir.

Sevinç Çığlıkları

Bunu yaparsanız, bu mezmur “sevinç çığlıklarıyla” biçeceğinizi vaat etmektedir. “Sevinç çığlıkları atarak demetlerle dönecek[siniz].” Ekim gözyaşlarının biçme sevincini doğurmasından dolayı değil, ekimin başlı başlına biçmeyi doğurmasından dolayı. Bunu gözyaşlarınız sizi ekimden vazgeçirmek üzere olsa dahi hatırlamalısınız.

Buradan alacağımız ders şu: Önünüzde yapılacak basit, belli işler olduğunda ve siz hüzün ve gözyaşıyla dolu olduğunuzda, gidin ve yapılması gerekeni gözyaşlarıyla yapın. Gerçekçi olun. Gözyaşlarınıza seslenin: “Gözyaşlarım, sizi hissediyorum. Yaşamıma son vermemi istiyorsunuz. Ancak ekilmesi gereken yerler var (yıkanacak bulaşıklar, tamir edilecek arabalar, hazırlanacak vaazlar var).”

Sonrasındaysa, Tanrı Sözü’ne dayanarak şöyle deyin: “Gözyaşlarım, sonsuza dek orada olmayacağınızı biliyorum. Şu anda yalnızca işimi yapıyor olmam gerçeği (gözyaşı ve benzeri şeylere rağmen), bana sonunda bir hasat bereketi olarak geri dönecek. O yüzden, akacaksanız akın. Ama inanıyorum ki, her ne kadar bunu şu anda tam olarak görüp hissedemiyor olsam da, inanıyorum ki, yalnızca ekiyor olmam bile bana hasat demetleriyle geri dönecek ve gözyaşlarım da sevince dönüşecek.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın