Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hatalara Rağmen Bir Gelecek Var

Hatalara Rağmen Bir Gelecek Var

136 kez okundu.

“Korkmayın. Siz bu büyük kötülüğü yaptınız, ama yine de RAB’bin ardınca gitmekten vazgeçmeyin; tersine, bütün yüreğinizle RAB’be kulluk edin. Kimseyi kurtaramayan yararsız putların ardınca gitmeyin; çünkü onlar değersizdir. RAB görkemli adının hatırına halkını bırakmayacak. Çünkü sizi kendi halkı kılmaktan hoşnut kaldı. (1. Samuel 12:20-22)

İsrailliler korkuyla dolduğunda ve Samuel’e, tıpkı diğer uluslar gibi onlar için de bir kral ataması için istekte bulunma günahından tövbe ettiklerinde, iyi haber de ardından gelmiştir: “Korkmayın. Siz bu büyük kötülüğü yaptınız.” Bunun kulağa nasıl ters geldiğini, nasıl harika bir tersliğe sahip olduğunu fark ediyor musunuz? Şöyle demesini beklerdiniz: “Korkun çünkü siz bu büyük kötülüğü yaptınız.” Bu korkmak için bir sebeptir. Tanrı’dan başka bir kral isteme hatasına, bu büyük kötülüğe düştünüz! Ancak Samuel böyle demiyor. “Korkmayın. Siz bu büyük kötülüğü yaptınız.”

Aynı zamanda şöyle devam ediyor: “Ama yine de RAB’bin ardınca gitmekten vazgeçmeyin; tersine, bütün yüreğinizle RAB’be kulluk edin. Kimseyi kurtaramayan yararsız putların ardınca gitmeyin; çünkü onlar değersizdir.”

Müjde budur: Feci şekilde günaha düşmüş ve Rab’bi küçük düşürmüş olsanız da, şu anda bir krala sahipken yeni bir kral talep etmek günah olmuş olsa da, günahı ve ortaya çıkardığı sonuçları geri alıp silmek mümkün olmasa da, yine de, bir gelecek ve umut vardır. Merhamet vardır.

Korkmayın! Korkmayın!

Sonrasındaysa 1. Samuel 12:22’de, Müjde’nin o yüce temeli –dayanağı ve esası– gelmektedir. Tüm bu kötülüğü yapmış olmanıza rağmen, niçin korkmanıza gerek yok? “RAB görkemli adının hatırına halkını bırakmayacak. Çünkü sizi kendi halkı kılmaktan hoşnut kaldı.”

Müjde’nin temeli, Tanrı’nın kendi adına olan bağlılığıdır. Duydunuz, değil mi? Korkmayın! Günah işlemiş olsanız bile, “RAB görkemli adının hatırına halkını bırakmayacak.” Bu gerçeğin size şu iki şekilde etki yapması gerekir: yüreği parçalayan bir alçakgönüllülük ve havaya uçuran bir mutluluk. Bunun ilk olarak alçakgönüllü kılması gerekir çünkü kurtuluşunuzun temelinde yatan şey, kendi değeriniz değildir. Aynı zamanda mutlu kılması gerekir çünkü kurtuluşunuz, Tanrı’nın kendi adına olan bağlılığı kadar kesindir. Daha kesin olamaz.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın