Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Müjde Hizmetkârlarının Büyük Umudu

Müjde Hizmetkârlarının Büyük Umudu

95 kez okundu.

Ama merhameti bol olan Tanrı bizi çok sevdiği için, suçlarımızdan ötürü ölü olduğumuz halde, bizi Mesih’le birlikte yaşama kavuşturdu. O’nun lütfuyla kurtuldunuz. (Efesliler 2:5)

Müjde hizmetkârlarının büyük umudu, Müjde’nin Kutsal Ruh’un gücüyle vaaz ediliyor olması ve insanın yapamadığı şeyi Tanrı’nın yapıyor olması, kurtaran imanı yaratıyor olmasıdır. Tanrı’nın çağrısı, insan çağrısının yapamadığını yapar. Ölüyü diriltir. Ruhsal yaşam yaratır. İsa’nın mezardaki Lazar’a yaptığı çağrı gibidir: “Dışarı çık!” Ölü adam itaat etmiş ve dışarı çıkmıştır. İsa’nın çağrısı, yaşam yaratarak itaat yaratmıştır (Yuhanna 11:43). Kurtulan herkes bu şekilde kurtulmaktadır.

Kendi çağrımızla uykuda olan bir kişiyi uyandırabiliriz ancak Tanrı’nın çağrısı var olmayanı var edebilir (Romalılar 4:17). O’nun çağrısına karşı konulamaz. Şöyle ki, O’nun çağrısı her dirence üstün gelecektir. Bu çağrı, O’nun tasarısı uyarınca öyle eksiksiz bir etkiye sahiptir ki, her ne kadar biz imanımız sayesinde aklanıyor olsak da, Pavlus şunu diyebilmektedir: “Tanrı önceden belirlediği kişileri çağırdı, çağırdıklarını akladı” (Romalılar 8:30).

Bir başka deyişle, Tanrı’nın çağrısı öyle etkindir ki, kişiyi aklayan imanı eksiksiz biçimde yaratmaktadır. Romalılar 8:30’a göre, çağrılmış olan herkes aklanır. Ama hiç kimse imansız aklanmaz (Romalılar 5:1). Yani, Tanrı’nın çağrısı asla başarısız olmaz, hedeflediği etkiyi kesinlikle ortaya çıkarır. Karşı konulmaz bir biçimde, aklayan imanı var eder.

Bu, insanın yapamadığı şeydir. İmkânsızdır. Yalnızca Tanrı içimizdeki taştan yüreği çıkarabilir (Hezekiel 36:26). Yalnızca Tanrı insanları Oğul’a çekebilir (Yuhanna 6:44, 65). Müjde’ye kulak verebilmesi için, yalnızca Tanrı ruhsal anlamda ölü olan bir yüreği açabilir (Elçilerin İşleri 16:14). Yalnızca İyi Çoban kendi koyunlarını tanır, onları hepsi O’nu takip edecek ve asla mahvolmayacak şekilde güçlü bir çağrıyla kendisine çağırabilir (Yuhanna 10:3-4, 14).

Tanrı’nın her şeye egemen lütfu, insan için imkânsız olanı yapmasıyla, İsa Mesih’in Müjdesi aracılığıyla, Müjde hizmetkârlarının büyük umududur.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın