Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kaygıdaki Asıl Sorun

Kaygıdaki Asıl Sorun

121 kez okundu.

“Bugün var olup yarın ocağa atılacak olan kır otunu böyle giydiren Tanrı’nın sizi de giydireceği çok daha kesin değil mi, ey kıt imanlılar?” (Matta 6:30)

İsa kaygının kökünde Baba’nın gelecek lütfuna yetersiz imanın –kıt imanın– yattığını söylemektedir.

Buna verilecek tepkilerden biri şu olabilir: “Bu hiç de iyi bir haber değil! Hatta, benim sadece bir kaygı sorunu olarak gördüğüm şeyin aslında Tanrı’ya güven sorunu olduğunu öğrenmek son derece teşvik kırıcı.”

Bu kırılmaya vereceğim tepki hemfikir olmak ancak sonrasında da olmamaktır.

Karnınızın ağrıdığını ve sürekli olarak ilaç ve diyetlerle bocaladığınızı düşünün. Her zaman yaptığınız doktor ziyaretinde, doktorun size ince bağırsak kanserine sahip olduğunuzu söylediğini düşünün. Bu iyi haber olur muydu? Elbette olmayacağını söylersiniz. Hemfikir olurum.

Ama soruyu farklı bir şekilde sorayım: Doktorun bu kanseri hâlâ tedavi ihtimali varken, hatta başarılı tedavi olasılığı oldukça yüksekken tespit etmesinden dolayı mutlu olur muydunuz? Elbette doktorun asıl sorunun ne olduğunu bulmasından dolayı mutlu olacağınızı söylersiniz. Yine sizinle hemfikir olurum.

Yani, kanser olduğunuz haberi iyi bir haber değildir. Ancak başka bir yönden de, iyi bir haberdir çünkü aslında neyin yanlış olduğunu bilmek iyidir, özellikle de sorununuz başarıyla çözülebilecek bir durumdaysa.

Kaygının ardında yatan asıl sorunun, Tanrı’nın gelecek lütuf vaatlerine “kıt iman” olduğunu öğrenmek de bunun gibidir. Üstelik O, biz “İman ediyorum, imansızlığımı yenmeme yardım et!” diye feryat ettiğimizde (Markos 9:24), muhteşem, şifa dolu şekillerde etkin olmaya kadirdir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın