Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Bilge Merhameti

Tanrı’nın Bilge Merhameti

116 kez okundu.

Biz çarmıha gerilmiş Mesih’i duyuruyoruz. Yahudiler bunu yüzkarası, öteki uluslar da saçmalık sayarlar. Oysa Mesih, çağrılmış olanlar için –ister Yahudi ister Grek olsun– Tanrı’nın gücü ve Tanrı’nın bilgeliğidir. (1. Korintliler 1:23-24)

Yaratıcımız’ın laneti altına girdiğimiz ve O’nun kendi adil karakteri uyarınca kendi görkeminin değerini korumak için günahımız üzerine sonsuz gazabını dökmek zorunda olduğu kötü haberine karşı, Müjde’nin harika haberi vardır.

Bir gerçek var ki, doğaya bakarak hiç kimse öğrenemez. Müjde’nin gerçeği komşulara anlatılmalı, kiliselerde vaaz edilmeli ve hizmetkârlar aracılığıyla dünyaya ulaştırılmalıdır.

İyi haber şu ki, Tanrı tüm insanlığı mahkûm etmeden kendi adaletinin gerektirdiklerini karşılamanın bir yolunu belirlemiştir.

Günahkârlarla hesaplaşmanın ve adaleti muhafaza etmenin bir yolu cehennemdir. Ancak bir yol daha vardır. Tanrı bir başka yol sunmuştur. Bu, Müjde’dir.

Tanrı’nın bilgeliği, adaletinden ödün vermeden bizi Tanrı’nın gazabından kurtarmak için Tanrı’nın sevgisine bir yol açmıştır. Durum bu. Müjde. Yavaşça tekrar söyleyeyim: Tanrı’nın bilgeliği, adaletinden ödün vermeden bizi Tanrı’nın gazabından kurtarmak için Tanrı’nın sevgisine bir yol açmıştır.

Peki, bu bilgelik nedir? Tanrı Oğlu’nun günahkârlar için ölmesi! “Biz çarmıha gerilmiş Mesih’i duyuruyoruz. Mesih … Tanrı’nın gücü ve Tanrı’nın bilgeliğidir” (1. Korintliler 1:23-24).

Mesih’in ölümü, Tanrı’nın kendi sevgisiyle günahkârları kendi gazabından kurtardığı, bunu yaparken de Mesih’teki Tanrı adaletini koruyup sergilediği bilgeliğidir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın