Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’ya Sarılarak Kederli Ama Verici Olmak

Tanrı’ya Sarılarak Kederli Ama Verici Olmak

144 kez okundu.

Fısıh Bayramı’ndan önceydi. İsa, bu dünyadan ayrılıp Baba’ya gideceği saatin geldiğini biliyordu. Dünyada kendisine ait olanları hep sevmişti; sonuna kadar da sevdi. (Yu. 13:1)

Kutsal Kitap’a uygun bilgelik, kendimizi asla tekrar taciz edileceğimiz bir yere koymamızı önermez. Bununla birlikte, Kutsal Kitap’a dayalı bilgelik ve Mesih’e yaraşır sevgi, bizi yaralayan insanlara hizmet etmenin ne anlama geldiğini bize öğretir. İsa, Yuhanna 13’te kederin kıskacında Baba’ya sarılır ve çocuklarına karşı, hatta kendisini yakında terk edecek
çocuklarına karşı dahi vericidir.

Bizler zamanımızın daraldığını bilseydik, İsa gibi ruhumuzda ağır bir sıkıntı olurdu (bkz. Yu. 12:27). Eğer sevdiğimiz bir dostun bize ihanet edeceğini bilseydik, ruhumuzda ağır bir sıkıntı olurdu. “İsa bunları söyledikten sonra ruhunda derin bir sıkıntı duydu. Açıkça konuşarak, ‘Size doğrusunu söyleyeyim, sizden biri bana ihanet edecek’ dedi” (Yu. 13:21).

Sonuna Kadar Sevdi

İsa onları işte bu bağlamda “sonuna kadar sevdi.” Yaşamının sonuna kadar! Yahuda’nın O’na ihanet ettiği sona kadar. Petrus’un O’nu inkâr ettiği sona kadar. Kalabalığın “Onu çarmıha ger! Çarmıha ger!” diye bağırdığı sona kadar.

İsa kendisine ihanet eden ve O’nu inkâr eden kişiye karşı sonsuz sevgisini nasıl gösteriyor? Öğrencilerinin ayaklarını yıkıyor (bkz. Yu. 13:3-5). Bizim de ruhumuzda ağır bir sıkıntı olduğunda, böyle hizmet edebilir miyiz? Başkalarına, hatta bizzat ruhumuzdaki sıkıntıya neden olanlara hizmet edebilir miyiz?

Kendisine ihanet edenlere hizmet etmesi gereken sadece İsa mıdır? “Onların ayaklarını yıkadıktan sonra giyinip yine sofraya oturdu. ‘Size ne yaptığımı anlıyor musunuz?’ dedi. ‘Siz beni Öğretmen ve Rab diye çağırıyorsunuz. Doğru söylüyorsunuz, öyleyim. Ben Rab ve Öğretmen olduğum halde ayaklarınızı yıkadım; öyleyse, sizler de birbirinizin ayaklarını yıkamalısınız. Size yaptığımın aynısını yapmanız için bir örnek gösterdim’” (Yu. 13:12-15).

Sonumun yakın olduğunu bildiğim zaman yaptığım gibi yapın. Sonumu hızlandıracak olana yaptığım gibi yapın. En az hak edenlere benim sevgiyle hizmet ettiğim gibi hizmet edin.

Bunu okurken, eminim hepimiz şöyle soruyoruz: Nasıl Mesih’in sevdiği gibi sevebilirim? Belki Mesih’in nasıl Mesih gibi sevdiğini anlayarak bu soruya cevap verebiliriz! Yuhanna bize şöyle anlatıyor: “İsa, Baba’nın her şeyi kendisine teslim ettiğini, kendisinin Tanrı’dan çıkıp geldiğini ve Tanrı’ya döneceğini biliyordu.” Hak etmeyen öğrencilerine hizmet etmek
için masadan kalktı (Yu. 13:3).

Tanrı’ya Sarılarak Verici Olmak

Bizler de İsa gibi, Baba’nın bizlere Tanrı yoluna uygun bir yaşam sürebilmemiz için gereken her iyi ve mükemmel armağanı vermiş olduğunu biliyor muyuz? Bizler de İsa gibi, Baba’dan geldiğimizi ve Baba’ya gideceğimizi, hayatımızın O’nun güvenilir ellerinde olduğunu biliyor muyuz?

Kederleniyoruz ama Tanrı’ya sarılarak verici oluyoruz. Ya da daha iyi bir ifadeyle, kederleniyoruz ama Tanrı’nın bize sarıldığını kavrayarak verici oluyoruz.

Düşünün: İsa sizi sevilmesi zor olan, hatta canınızı yakan hangi kişiyi kendi sevgisiyle sevmeye çağırıyor? Böyle bir kişinin hayatında Kutsal Kitap’ın gerçeğine uygun, bilgelik içeren sevgi neye benzerdi?

Harekete Geçin: Dürüst olalım: Bilgelik içeren sevginin neye benzediğini kestirmek kolay değildir. Belki güvenilir bir iki arkadaşınıza danışarak bu kişiyi nasıl bilgece seveceğinize dair yararlı ve sağlıklı bir öğüt alabilirsiniz.

Yazar: BOB KELLEMEN

Bir yanıt yazın