Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bir Kez Daha Bakın ve Düşünün

Bir Kez Daha Bakın ve Düşünün

160 kez okundu.

“Canınız için kaygılanmayın…” (Matta 6:25)

Tekrar hatırlanması gereken bir uyarıya kulak verelim: “Dünyasal kaygılar ve zenginliğin aldatıcılığı” ve başka şeylerin şehveti, Tanrı’nın içimizde bulunan yaşamını boğar (Matta 13:22). Bu istilanın her fırsatta tekrarlanan dalgaları bizi bir an bile boş bırakmaz. Eğer saldırının ön saflarındaki çatışma yiyecek ve giyecekle ilgili değilse bile para veya parasızlık, arkadaşlar veya arkadaşsızlık veya zor durumlarla ilgili olabilir. Bu bir an bile nefes aldırmayacak bir kuşatmadır ve Tanrı’nın Ruhu’nun tüm bu şeylere karşı bayrağını kaldırmasına izin vermediğimiz sürece hepsi bir sel gibi bizi alıp sürüklemeye çalışacaktır.

“…size şunu söylüyorum… canınız için kaygılanmayın.” Rabbimiz sadece bir konuda dikkat etmemizi söylüyor – O’nunla sahip olduğumuz ilişki konusunda. Fakat sağduyumuz ise içimizde avaz avaz bağırıp, “Çok saçma, tabi ki nasıl yaşayacağımı düşünmeliyim, tabi ki ne yiyip içeceğimi düşünmeliyim” diyor. İsa da diyor ki, düşünmemelisin. Yalnız İsa’nın bunları söylerken sizin şartlarınızı göz önüne almadığına dikkat edin. İsa Mesih bizim durumumuzu bizden daha iyi bilir ve bu şeyleri yaşamımızın en önemli meselesi haline getirecek derecede düşünmememiz gerektiğini söyler. Hayatınızda mücadele derecesinde bir kaygı var olduğunda, Tanrı’yla ilişkinizi en ön sıraya koymakta elinizi çabuk tutun.

“…Her günün derdi kendine yeter” (6:34). Size bugün tehdit oluşturan ne kadar çok dert ortaya çıktı? Ne kadar küçük sıkıntılar yaşamınıza bakıp size şöyle soruyor: “Gelecek ay için veya önümüzdeki yaz için planların ne?” İsa bu şeylerin hiçbiri hakkında endişelenmememiz gerektiğini söylüyor. Bir kez daha bakın ve düşünün. Dikkatinizi göksel Babanız’ın Matta 6:30’daki “çok daha” sözüne verin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın