Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Güçsüzlüğümüz O’nun Değerini Yansıtır

Güçsüzlüğümüz O’nun Değerini Yansıtır

128 kez okundu.

“Lütfum sana yeter. Çünkü gücüm, güçsüzlükte tamamlanır.” (2. Korintliler 12:9)

Tanrı’nın acılara ilişkin tasarısı, bu acıların Mesih’in değerini ve gücünü yüceltmesidir. Bu lütuftur çünkü Hristiyanların en büyük sevinci Mesih’in yaşamlarımızda yüceltildiğini görmektir.

Rab İsa Pavlus’a, “bedendeki dikeni”nin alınmayacağı söylediğinde, bunun nedenini açıklayarak aslında Pavlus’un imanını destekliyordu. Rab şöyle dedi: “Lütfum sana yeter. Çünkü gücüm, güçsüzlükte tamamlanır” (2. Korintliler 12:9). Tanrı, Pavlus’un yerine Mesih’in güçlü görünmesi için, Pavlus’un güçsüz olmasını buyurmuştur.

Eğer kendi kendimize yettiğimizi hissedip böyle görünürsek, yüceliği biz alırız. Mesih almaz. Bu yüzden de, Mesih bu dünyanın zayıf olanlarını seçmektedir. “Öyle ki, Tanrı’nın önünde hiç kimse övünemesin” (1. Korintliler 1:29). Bazen de kendi gücünün daha da belirgin olması için,  dışarıdan güçlü görünen kişileri daha zayıf kılmaktadır.

Pavlus’un bunu bir lütuf olarak tecrübe ettiğini biliyoruz çünkü o bunda sevinç buldu: “İşte, Mesih’in gücü içimde bulunsun diye güçsüzlüklerimle sevinerek daha çok övüneceğim. Bu nedenle Mesih uğruna güçsüzlükleri, hakaretleri, zorlukları, zulümleri ve darlıkları sevinçle karşılıyorum. Çünkü ne zaman güçsüzsem, o zaman güçlüyüm” (2. Korintliler 12:9-10).

Tanrı’nın lütfuna imanla yaşamak, İsa’da bizim için her şey olan Tanrı’dan tümüyle tatmin olmak demektir. Bu nedenle iman, İsa’da bizim için her şey olan Tanrı’yı yansıtan ve yücelten hiçbir şeyden geri durmaz. Kendi güçsüzlüğümüz ve acılarımızın arkasında yatan amaç da budur.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın