Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yaratılışın Amacı

Yaratılışın Amacı

99 kez okundu.

Tanrı insanı kendi suretinde yarattı, onu Tanrı’nın suretinde yarattı. Onları erkek ve dişi olarak yarattı. (Yaratılış 1:27)

Tanrı dünya O’nu yansıtanlarla dolsun diye, kendi suretinde insanları yarattı. Tanrı suretleri. Yedi milyar Tanrı heykeli. Tanrı, hiç kimse yaratılışın amacını gözden kaçırmasın diye bunları yarattı.

Hiç kimse (tamamen kör olmadıkları sürece) insanlığın yaratılış amacını, yani Tanrı’yı –O’nu bilmeyi, sevmeyi ve tanımayı– gözden kaçıramaz. Melekler Yeşaya 6:3’te şöyle haykırırlar: “Her Şeye Egemen RAB kutsal, kutsal, kutsaldır. Yüceliği bütün dünyayı dolduruyor!” Dünya, Tanrı suretini taşıyan milyarlarca insanla, görkemli kalıntılarla doludur.

Ama yalnızca insanlar değil. Aynı zamanda doğa da var! İçinde yaşamamız için verilen bu nefes kesici dünya niye? Bu uçsuz bucaksız evren niye?

Bir keresinde dünyadaki yıldız sayısının, şu ana kadar tarihteki tüm insanların kullandığı kelime ve ses sayısından çok daha fazla olduğunu okumuştum. Niye yıldızlar bu kadar çok? Bu kadar büyük? Bu kadar parlak? Bu denli akıl almaz uzaklıkta? Kutsal Kitap bu konuda oldukça net: “Gökler Tanrı’nın görkemini açıklamakta; gökkubbe ellerinin eserini duyurmakta” (Mezmurlar 19:1).

Eğer birisi, “Dünya yaşam olan tek yerse ve insan da yıldızların tek mantık sahibi canlısıysa, bu kadar büyük ve boş bir evren niye?” diye sorarsa, cevap şudur: Konu biz değiliz. Konu Tanrı’dır. Bu söylenen azdır bile. O tüm galaksilerin toplamından çok daha görkemlidir. Çok daha güçlüdür, kapsamlıdır ve parlaktır. Bilge bir adam bir keresinde, evrenin Tanrı’nın cebinde taşıdığı bir fıstık gibi olduğunu söylemiştir.

Tanrı bizi O’nu tanımamız, sevmemiz ve göstermemiz için yarattı. Sonrasındaysa bize kendisine ilişkin bir ipucu, yani evreni verdi.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın