Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Boyun Eğmek

Boyun Eğmek

162 kez okundu.

“Sözünü dinlediğiniz kişinin köleleri olduğunuzu bilmez misiniz?…” (Romalılar 6:16)

Beni kontrol altına alan ve bana baskı kuran şeyleri araştırmaya başladığımda itiraf etmek istediğim ilk konu, boyun eğdiğim şeyler her ne ise onlardan benim sorumlu olduğumdur. Eğer kendime köleysem suçlanacak kişi benim, çünkü geçmişte bir noktada kendime boyun eğdim. Benzer şekilde Tanrı’ya itaat ediyorsam yaşamımın herhangi bir noktasında kendimi O’na teslim ettiğimden dolayı itaat ediyorumdur.

Eğer bir çocuk kendisini bencilliğe teslim etmişse, bencilliğin bu dünyadaki en köleleştirici zulüm olduğunu düşünür. İnsan ruhunda boyun eğmeyle ortaya çıkmış bağların gücünü kırmaya yetecek bir kudret yoktur. Örneğin, şehvet doğasındaki herhangi bir şeye sadece bir saniyeliğine boyun eğin, boyun eğdiğiniz için kendinizden bir ihtimal nefret etmenize rağmen, boyun eğdiğiniz şeye köle olursunuz. Şehvetin ne olduğunu hatırlayın – bedene ait olsun, akla ait olsun “hemen şu anda benim olmalı” demektir şehvet. Bundan kurtulmak veya kaçmak insan gücüyle başarılamaz, yalnızca kefaretin gücüyle mümkündür. Hayatınızı baskı altında tutan gücü kırabilecek tek kişiye tam bir alçakgönüllülükle boyun eğmelisiniz, bu kişi Rab İsa Mesih’ten başkası değildir. “…Tutsaklara serbest bırakılacaklarını, …ilan etmek için Beni gönderdi” (Luka 4:18 ve Yeşaya 61:1).

Bir şeye boyun eğdiğinizde çok geçmeden üzerinizde inanılmaz bir kontrol kurduğunu fark edersiniz. “Bu alışkanlığı istediğim her an bırakabilirim” deseniz bile, bırakamayacağınızı görürsünüz. Alışkanlığın sizin üzerinizde baskı kurduğunu görürsünüz, çünkü isteyerek ona boyun eğdiniz. “Her zinciri kıracak” ilahisini söylemek kolaydır, ama aynı zamanda yaşamınız açık seçik bir şekilde kendinize köledir. Ancak İsa’ya boyun eğmek her insanın hayatındaki her tür tutsaklığı sona erdirebilir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın