Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tüm Haklarından Vazgeçmiş Bir Hayat

Tüm Haklarından Vazgeçmiş Bir Hayat

147 kez okundu.

“Mesih’le birlikte çarmıha gerildim…” (Galatyalılar 2:20)

Kişi İsa Mesih’le bir olmak için sadece günahlarından vazgeçmeye razı olmakla kalmamalı, ama aynı zamanda her şeye bakış açısını tümden değiştirmelidir. Tanrı’nın Ruhu’ndan yeniden doğmak demek, hiçbir şeye bağlanmadan yaşamaya razı olmak demektir. Teslim etmemiz gereken ilk şey tüm hilelerimiz ve düzenbazlıklarımızdır. Rabbimiz’in O’na sunmamızı istediği şey iyiliğimiz, dürüstlüğümüz veya daha iyisini yapmaya çalışmamız değildir, işlediğimiz günahlarımızdır. Aslında bizden alabileceği tek şey budur. Ve günahlarımıza karşılık olarak bize verebileceği şey de, gerçekten tam bir doğruluktur. Fakat tüm hilelerimizi teslim etmeliyiz ve Tanrı’nın ilgisini hak ettiğimiz iddiasından vazgeçmeliyiz.

Bunu yaptığımızda Tanrı’nın Ruhu teslim etmemiz gereken bir sonraki konuyu gösterecektir. Bu sürecin her bir aşamasında haklarımız olduğunu iddia ettiğimiz şeylerden vazgeçmeliyiz. Sahip olduğumuz her şeyi sıkı sıkıya tutuşumuzu, arzularımızı ve hayatımızda geriye kalan her şeyi teslim etmeye istekli miyiz? İsa Mesih’in ölümüyle özdeşleşmeye hazır mıyız?

Tam olarak teslim olana dek, çok acı verici bir hayal kırıklığı yaşayacağız. İnsanlar kendilerini Rab’bin onları gördüğü gibi gördüğünde, onları şaşırtan bedenin çirkin günahları değildir, İsa Mesih’e karşı direnen yüreklerindeki gururunun dehşet verici doğasıdır. Kendilerini Rab’bin ışığıyla gördüklerinde utanç, korku ve günahlılıklarına ikna oluş, onları hiç beklemedikleri kadar sarsar.

Eğer teslim olup olmama sorusuyla karşı karşıya iseniz, sahip olduğunuz her şeyi ve sizi siz yapan kimliğinizi O’na teslim ederek bu krizi atlatmaya karar verin. Böylece Tanrı sizden istediği her şeyi yapmak üzere sizi donatacaktır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın