Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Şükran Sunarak Tanrı’yı Yüceltin

Şükran Sunarak Tanrı’yı Yüceltin

134 kez okundu.

Bütün bunlar sizin yararınızadır. Böylelikle Tanrı’nın lütfu çoğalıp daha çok insana ulaştıkça, Tanrı’nın yüceliği için şükran da artsın. (2. Korintliler 4:15)

Tanrı’ya şükran, sevinç dolu bir duygudur. O’nun lütfuna duyduğumuz sevinç dolu bir borcumuz vardır. Dolayısıyla, aslında bir anlamda şükran duygusu içerisinde dahi, bundan fayda görenler bizleriz. Ancak doğası gereği şükran, sunulduğu kişiyi yüceltir. Minnet duyduğumuzda, kendi ihtiyacımızı ve Tanrı’nın iyiliğini, doluluğunu ve görkeminin zenginliklerini de görüp onaylamış oluruz.

Nasıl bir restoranda kendimi alçaltıp garsona “Teşekkürler” diyor ve bu şekilde garsonu yüceltmiş oluyorsam, aynı şekilde Tanrı’ya şükran duyduğumda da kendimi alçaltıp O’nu yüceltmiş oluyorum. Elbette aradaki farksa, benim Tanrı karşısında lütfu için bitmek bilmez bir borca sahip olmam ve O’nun benim için yaptığı her şeyin karşılıksız ve hak edilmemiş olmasıdır.

Ancak önemli nokta şu ki şükran, sunulduğu kişiyi yüceltir. Tanrı’yı yüceltir. Pavlus’un da gösterdiği her emekteki nihai amacı budur. Evet, kilise için –onun iyiliği için– emek vermektedir. Ancak kilise en yüce hedef değildir. Tekrar dinleyin: “Bütün bunlar sizin yararınızadır. Böylelikle Tanrı’nın lütfu çoğalıp daha çok insana ulaştıkça, Tanrı’nın yüceliği için şükran da artsın.” “Bütün bunlar sizin yararınıza – Tanrı’nın yüceliği için!”

Müjde’nin mükemmel yanı, bizden Tanrı’nın yüceliği için talep ettiği karşılığın, yine en doğal ve en sevinç dolu karşılık olması, yani lütfa duyulan şükran olmasıdır. Tanrı’nın verirken sergilediği her şeyi sağlayan görkemi ve bizim de alırken gösterdiğimiz alçakgönüllü memnuniyet, birbirini dışarıda bırakan şeyler değildir. Sevinç dolu şükran, Tanrı’yı yüceltir.

Tanrı’yı lütfu için yücelten bir yaşamla derin memnuniyet dolu bir yaşam, aynı yaşamdır. İkisini bir yapan şeyse şükrandır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın