Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’ya Hizmete Dikkat

Tanrı’ya Hizmete Dikkat

125 kez okundu.

Dünyayı ve içindekilerin tümünü yaratan, yerin ve göğün Rabbi olan Tanrı, elle yapılmış tapınaklarda oturmaz. Herkese yaşam, soluk ve her şeyi veren kendisi olduğuna göre, bir şeye gereksinmesi varmış gibi O’na insan eliyle hizmet edilmez. (Elçilerin İşleri 17:24-25)

Tanrı’yı O’nun ihtiyaçlarını karşılayarak değil, O’nun bizim ihtiyaçlarımızı karşılaması için dua ederek, cevap vermesine güvenerek ve başkaları için sevgiyle canımızı ortaya koyarken, O’nun her ihtiyacı karşılayan bakımının sevinciyle yaşayarak yüceltiriz.

Bu noktada, Hristiyan hedonizminin iyi haberinin merkezinde bulunmaktayız. Bu da, Tanrı’nın bizzat yüceliği alabilmesi için bizim O’ndan yardım dilememiz noktasındaki ısrarıdır. “Sıkıntılı gününde seslen bana, seni kurtarırım; sen de beni yüceltirsin” (Mezmurlar 50:15). Bu bize, O’nun bize ihtiyacı olduğunu düşünme hatasından kaçınmamız gerektiği gerçeğini göstermektedir. Tanrı’ya hizmete dikkat etmeli ve O’nun yüceliğini çalmamak adına, O’nun bize hizmet etmesine kanaat etmeliyiz. “Bir şeye gereksinmesi varmış gibi O’na insan eliyle hizmet edilmez” (Elçilerin İşleri 17:25).

Bu kulağa oldukça garip geliyor. Çoğumuz Tanrı’ya hizmet etmeye oldukça pozitif bir şey olarak bakarız. Tanrı’ya hizmet etmenin bazen O’na bir hakaret olabileceğini düşünmemişizdir. Ancak duanın anlamı üzerine ciddi bir şekilde düşünmek, bunu açıkça ortaya koyacaktır.

Robinson Crusoe, yani ünlü romandaki baş kahraman, ıssız bir adada kaldığı zaman umut bulacağı favori metni olarak Mezmurlar 50:12-15’i seçmiştir. Tanrı şöyle demektedir: “Acıksam sana söylemezdim çünkü bütün dünya ve içindekiler benimdir… Sıkıntılı gününde seslen bana, seni kurtarırım; sen de beni yüceltirsin.”

Bunun anlamı da şudur: Tanrı’ya bir hizmet etme şekli vardır ki, O’nu hizmetimize muhtaçmış gibi gösterip küçük düşürür. Mesih’teki kudretli Tanrı lütfunu hiçe saymamak adına çok dikkatli olmalıyız. İsa şöyle demiştir: “Çünkü İnsanoğlu bile hizmet edilmeye değil, hizmet etmeye ve canını birçokları için fidye olarak vermeye geldi” (Markos 10:45). O, hizmetkâr olmayı amaçlamaktadır. O, sağlayan Kişi olarak yüceliği almayı amaçlamaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın