Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Vicdanı Temizleyen Tek Şey

Vicdanı Temizleyen Tek Şey

134 kez okundu.

Öyleyse sonsuz Ruh aracılığıyla kendini lekesiz olarak Tanrı’ya sunmuş olan Mesih’in kanının, diri Tanrı’ya kulluk edebilmemiz için vicdanımızı ölü işlerden temizleyeceği ne kadar daha kesindir! (İbraniler 9:14)

Modern çağdayız. İnternet, akıllı telefon, uzay yolculuğu ve kalp nakillerinin olduğu çağdayız ve sorunumuz kökünde yine her zamanki gibi aynı: Vicdanlarımız bizi suçluyor ve bize Tanrı’nın önünde kabul edilemez olduğumuzu hissettiriyor. Tanrı’ya yabancılaşmış durumdayız ve vicdanlarımız da bunun şahidi.

Kendimizi kesebilir, çocuklarımızı kutsal nehre bırakabilir, hayır kurumlarına bir milyon dolar bağışlayabilir, aşevinde hizmet edebilir veya yüz farklı şekilde günahlarımızın telafisi olarak kendimize zarar verebiliriz. Sonuçsa hep aynıdır: Leke hiç gitmez ve ölüm dehşet verir.

Vicdanlarımızın kirlenmiş olduğunu biliriz. Bu kirliliğin sebebi yalnızca bir ölüye, pis bir bebek bezine ya da domuz etine dokunmak gibi dışsal şeyler değildir. İsa, insanı kirleten şeylerin ağızdan giren değil, ağızdan çıkan şeyler olduğunu söylemiştir (Markos 7:15-23). Kibir, kendine acıma, kin, şehvet, imrenme, kıskançlık, açgözlülük, umursamazlık ve korku gibi tutumlarımızdan ötürü kirliyizdir.

Bu modern çağda da, tıpkı diğer çağlarda olduğu gibi, bunun çözümü Mesih’in kanıdır. Vicdanınız ayaklanıp sizi mahkûm ettiğinde, yüzünüzü nereye çevireceksiniz? İbraniler 9:14 size bunun cevabını vermektedir: “Öyleyse sonsuz Ruh aracılığıyla kendini lekesiz olarak Tanrı’ya sunmuş olan Mesih’in kanının, diri Tanrı’ya kulluk edebilmemiz için vicdanımızı ölü işlerden temizleyeceği ne kadar daha kesindir!”

Cevap şudur: Yüzünüzü Mesih’in kanına çevirin. Yüzünüzü, bu evrende size yaşamda teselli ve ölümde esenlik verip sizi temizleyecek yegâne kişiye dönün.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın