Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kendi Halkı İçin Gerçekleştiriyor

Kendi Halkı İçin Gerçekleştiriyor

107 kez okundu.

İsa daha iyi vaatler üzerine kurulmuş daha iyi bir antlaşmanın aracısı olduğu kadar, daha üstün bir göreve de sahip olmuştur. (İbraniler 8:6)

İbraniler 8:6’ya göre, Mesih yeni bir antlaşmanın Aracısı’dır. Bunun anlamı nedir? Bunun anlamı O’nun kanının –Yeni Antlaşma kanının (Luka 22:20; İbraniler 13:20)– Tanrı vaatlerinin bizim için son ve kesin olarak gerçekleşmesini güvence altına aldığıdır.

Bunun anlamı Tanrı’nın, Yeni Antlaşma vaatleri uyarınca, Mesih’in Ruhu’yla bizi içsel olarak dönüştürdüğüdür.

Bunun anlamı da Tanrı’nın, bu dönüşümü iman aracılığıyla, Mesih’te bizden yana olan Tanrı’ya tümüyle iman aracılığıyla, bizde gerçekleştirmekte olduğudur.

Yeni Antlaşma Mesih’in kanıyla satın alınmakta, Mesih’in Ruhu’yla etkin kılınmakta ve Mesih’e imanla tahsis edilmektedir.

Mesih’in Yeni Antlaşma’nın Aracısı olarak etkinliğini görebileceğim en iyi yer, İbraniler 13:20-21 ayetleridir:

Esenlik veren Tanrı, koyunların büyük Çobanı’nı, Rabbimiz İsa’yı sonsuza dek sürecek antlaşmanın kanıyla ölümden diriltti. Tanrı, isteğini yerine getirebilmeniz için sizi her iyilikle donatsın; kendisini hoşnut eden şeyi İsa Mesih aracılığıyla bizlerde gerçekleştirsin. Mesih’e sonsuzlara dek yücelik olsun! Amin.

“Kendisini hoşnut eden şeyi … bizlerde gerçekleştirsin” ifadesi, Tanrı’nın kendi yasasını Yeni Antlaşma’ya göre bizim yüreğimize yazdığı zaman gerçekleşen şeyi anlatmaktadır. “İsa Mesih aracılığıyla” ifadesi de, egemen lütfun bu görkemli etkinliğinin Aracısı olarak İsa’yı anlatmaktadır.

Dolayısıyla, Doğuş Bayramı’nın anlamı yalnızca Tanrı’nın gölgeleri Gerçeklik’le değiştirmesi değil, aynı zamanda bu Gerçeklik’i alıp kendi halkı için gerçekleştirmesidir. Onu bizim yüreğimize yazmaktadır. O, deyim yerindeyse, kendi gücünüzle gidip alabilmeniz için Doğuş Bayramı’nın kurtuluş ve dönüşüm armağanlarını ağacın altına bırakmaz. Armağanı alır, yüreğinize ve aklınıza yerleştirir ve Tanrı’nın çocuğu olduğunuza dair güvence mührünü size verir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın