Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Elemleri ve Yaşam Geçidimiz

O’nun Elemleri ve Yaşam Geçidimiz

116 kez okundu.

“Sonra İsa öğrencileriyle birlikte Getsemani denen yere geldi. Öğrencilerine, …dedi… ‘Burada kalın, benimle birlikte uyanık durun.’ ” (Matta 26:36, 38)

Mesih’in Getsemani bahçesindeki ıstırabını hiçbir zaman tam olarak anlayamayız, ama en azından yanlış anlamayalım. Bu ıstırap günahla yüz yüze kalan Tanrı’yla insanın tek bir kişide çektiği acıydı. Kişisel deneyimlerimiz aracılığıyla Getsemani ile ilgili bir şey öğrenemeyiz. Getsemani ve Golgota tamamen benzersiz bir şeyi temsil eder – Getsemani ve Golgota bizim yaşam geçidimizdir.

İsa’nın Getsemani’deki ıstırabı, çarmıh üzerinde öleceği için değildi. Aslında ölmek için geldiğini üstüne basa basa söylemişti. O’nun amacı bu zorluğu İnsanoğlu olarak değil, Tanrı Oğlu olarak aşmaktı – böylece Şeytan O’na dokunamayacaktı. Fakat Şeytan’ın saldırı planı, Rabbimiz’in bizim için sürdürdüğü bu mücadeleyi yalnızca İnsanoğlu olarak aşmasıydı. Eğer İsa böyle yapmış olsaydı bugün bizim Kurtarıcımız olmazdı (bkz. İbraniler 9:11-15). İsa’nın Getsemani ıstırabını çöldeki denenmesi ışığında okuyunuz – “İblis… bir süre için O’nun yanından ayrıldı” (Luka 4:13). Şeytan bu sefer de Getsemani’de ortaya çıktı ve bir kez daha yenildi. Şeytan’ın Rabbimiz’e İnsanoğlu olarak son saldırısı Getsemani’de oldu.

Getsemani’deki ıstırap, dünyanın Kurtarıcısı olmadaki son aşamayı tamamlayan Tanrı Oğlu’nun ıstırabıydı. Tanrı’nın oğulları olabilmemiz için ödenmesi gereken bütün bedeller ortaya serilmek üzere perde açıldı. O’nun ıstırabı kurtuluşumuzun gerçekleşmesi için temel bir noktaydı. Mesih’in Çarmıhı İnsanoğlu için bir zaferdi. Çarmıh Rabbimiz’in sadece zafer kazandığının değil, tüm insan soyunun kurtuluşu için zafer kazandığının işaretidir. Çünkü insan soyunun Tanrı’ya ulaşma yolu İnsanoğlu’nun çektiği acılarla gerçekleşmiştir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın