Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Amacınız Nedir?

Amacınız Nedir?

105 kez okundu.

Ne yer ne içerseniz, ne yaparsanız, her şeyi Tanrı’nın yüceliği için yapın… Söylediğiniz, yaptığınız her şeyi Rab İsa’nın adıyla, O’nun aracılığıyla Baba Tanrı’ya şükrederek yapın. (1. Korintliler 10:31; Koloseliler 3:17)

Sabah kalktığınızda ve güne başladığınızda, o günkü umutlarınıza dair kendinize ne söylüyorsunuz? Günün başından sonuna doğru baktığınızda, yaşamış olmanız sonucunda neyin olmasını istiyorsunuz?

Eğer “Hiç öyle şeyler düşünmüyorum. Sadece kalkıyorum ve yapmam gereken neyse, onu yapıyorum” diyorsanız, o halde kendinizi temel bir lütuf aracından ve bir yönlendiriş, güç, tanrısal üretkenlik ve sevinç kaynağından uzak tutuyorsunuz demektir. Bu ayetler de dahil olmak üzere, Tanrı’nın bizim günlerimiz içerisinde bilinçli bir şekilde önem ve anlam arz eden şeyleri hedeflememizi istediği, Kutsal Kitap’ta oldukça nettir.

Tanrı’nın size yönelik açıklanan isteği, sabah kalktığınızda, gün boyunca çeşitli durumlara göre oradan oraya amaçsızca savrulmanız değil, belirli bir şey hedeflemeniz, belirli bir amaca odaklanmanızdır. Burada çocuklardan, gençlerden ve yetişkinlerden bahsediyorum. Bekârlardan, evlilerden, dullardan, annelerden, her türlü zanaattan ve meslekten bahsediyorum.

Amaçsızlık, cansızlığa (sönüklüğe) benzer. Arka bahçedeki ölü yapraklar diğer şeylere kıyasla, örneğin köpeğe veya çocuklara kıyasla daha fazla hareket ederler. Rüzgar bir sola eser; onlar da sola giderler. Rüzgar bir sağa eser; onlar da sağa giderler. Taklalar atarlar, zıplarlar, kayarak ilerlerler ya da çitlere yapışırlar ama herhangi bir amaçları yoktur. Hareket doludurlar ama yaşamları yoktur.

Tanrı insanları onlar amaçsız olsunlar diye, yaşamın arka bahçesinde oradan oraya savrulan cansız yapraklar gibi olsunlar diye kendi suretinde yaratmadı. Bizi maksatlı olmamız için, tüm günlerimizde belirli bir odağa ve hedefe sahip olmamız için yarattı. Peki bugün sizinki nedir? Yeni yıl için olan amacınız nedir? 1. Korintliler 10:31, iyi bir başlangıç noktası olabilir: “Ne yer ne içerseniz, ne yaparsanız, her şeyi Tanrı’nın yüceliği için yapın.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın