Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Umudunuza Tutunun

Umudunuza Tutunun

105 kez okundu.

Tanrı da amacının değişmezliğini vaadin mirasçılarına daha açıkça belirtmek istediği için vaadini antla pekiştirdi. Öyle ki, önümüze konan umuda tutunmak için Tanrı’ya sığınan bizler, Tanrı’nın yalan söylemesi olanaksız olan bu iki değişmez şey aracılığıyla büyük cesaret bulalım. (İbraniler 6:17-18)

İbraniler’in yazarı niçin bizi umudumuza tutunmamız için teşvik etmektedir? Eğer umudumuzun nihai mükafatı İsa’nın kanıyla kazanılmış ve bozulmaz bir şekilde güvence altına alınmışsa, Tanrı bize niçin sıkı tutunmamızı söylüyor?

Cevabı şu:

  • Mesih’in ölümüyle bize sağladığı şey tutunmaktan özgür olmak değil, tutunmayı mümkün kılan güçtür.
  • Mesih’in sağladığı şey tutunmamız gerekmiyormuş gibi iradelerimizin boşa çıkması değil, tutmak istediğimiz için iradelerimizin güçle dönüştürülmesidir.
  • Mesih’in sağladığı şey tutunmamıza yönelik buyruğun iptali değil, bu buyruğun yerine getirilmesidir.
  • Mesih’in sağladığı şey teşvik ve uyarının sonlanması değil, bunların zafere ulaşmasıdır.

O, sizin Pavlus’un Efesliler 3:12’de yaptığı şeyi tam olarak yapabilmeniz için öldü: “Mesih İsa’nın beni kazanmakla benim için öngördüğü ödülü kazanmak için koşuyorum.” Bir günahkârdan yalnızca Mesih’in ona imkân tanıyabileceği şeyi yapmasını, yani Tanrı’ya umut bağlamasını istemek, saçmalık değil, Müjde’dir.

Dolayısıyla, sizlere tüm yüreğimle şunu nasihat ediyorum: Mesih’in sizi kazanmakla sizin için öngördüğü şeye uzanın ve tutunun. Ona tüm gücünüzle tutunun. Nitekim bu güç, O’nun gücüdür. Sizin için kendi kanıyla satın aldığı itaat armağanıdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın