Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yürek Parçalayan Soru

Yürek Parçalayan Soru

114 kez okundu.

“Beni seviyor musun?” (Yuhanna 21:17)

Petrus’un bu yürek parçalayıcı soruya verdiği yanıt, birkaç gün önce cesaretle haykırdığı, “Seninle birlikte ölmem gerekse bile seni asla inkâr etmem” sözünden oldukça farklıydı (Matta 26:35; ayrıca bkz. 33-34). Doğal bireyselliğimiz veya doğal benliğimiz, cesurca ifadelerde bulunup kendi hislerini açıklar. Ancak içimizde bulunan ruhsal benliğimizdeki gerçek sevgi, yalnızca İsa Mesih’in sorusundaki acıyı yaşamakla öğrenilebilir. Petrus’un İsa’ya olan sevgisi, herhangi bir insanın iyi bir kişiyi sevmesi gibiydi. Ancak bu, duygusal sevgiden öte bir şey değildir. Bu tür sevgi, doğal benliğimize derinden dokunabilir, fakat kişinin ruhunun derinliklerine asla inemez. Gerçek sevgi, asla sözde kalmaz. İsa şöyle dedi: “Size şunu söyleyeyim, insanların önünde beni açıkça kabul eden herkesi (sadece sözleriyle değil, yaptığı her şeyle de sevgisini açıklayan kişiyi), İnsanoğlu da Tanrı’nın melekleri önünde açıkça kabul edecek” (Luka 12:8).

Kendimizle ilgili aldandığımız her bir yalanla yüzleşmediğimiz sürece Tanrı sözünün hayatımızdaki işleyişini engellemiş oluyoruz. Tanrı sözü, günahın verebileceğinden daha fazla acı verir, çünkü günah duyularımızı uyuşturur. Ama Rab’bin “Beni seviyor musun” sorusu, hassasiyetimizi öylesine şiddetlendirir ki, İsa’nın verdiği bu acı yaşanabilecek en şiddetli acıdır. Sadece doğal düzeyde acıya sebep olmakla kalmaz, ama aynı zamanda derinlerde ruhsal bir düzeyde de acının ortaya çıkmasını sağlar. “Tanrı’nın sözü diri ve etkilidir… Canla ruhu… birbirinden ayıracak kadar…” – öyle ki içimizde hiçbir hile barınamaz (İbraniler 4:12). Rab bu soruyu sorduğunda, düşünmek ve uygun bir yanıt vermek imkansızdır. Çünkü Rab bize doğrudan konuştuğunda, acı çok şiddetli bir düzeydedir. Rab’bin konuşması, öyle muazzam bir acıya sebep olur ki, hayatımızda O’nun isteğinden saptığımız her alan bu acıyı hisseder. Rab’bin sözünün acı verdiği alanlarda hatalı davranması söz konusu değildir, ama bu acı hissedildiği an, Tanrı’nın kendi gerçeğini bize açıkladığı andır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın