Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kaygıyla Mücadele

Kaygıyla Mücadele

90 kez okundu.

Bütün kaygılarınızı O’na yükleyin, çünkü O sizi kayırır. (1. Petrus 5:7)

Mezmurlar 56:3 şöyle der: “Sana güvenirim korktuğum zaman.” Dikkat edin, “Asla korkuyla karşılaşmam” demiyor. Korku baş gösterir ve savaş başlar. Dolayısıyla Kutsal Kitap gerçek imanlıların asla kaygıları olmayacağını varsaymamaktadır. Aksine, Kutsal Kitap bize bunlar baş gösterdiğinde nasıl mücadele edeceğimi anlatmaktadır.

Örneğin, 1. Petrus 5:7 şöyle diyor: “Bütün kaygılarınızı O’na yükleyin, çünkü O sizi kayırır.” Asla kaygı hissetmeyeceğinizi söylemiyor. Diyor ki, kaygılarınız olduğunda, bunları Tanrı’ya yükleyin. Ön camınıza çamur sıçradığında, geçici olarak yolda görüş kaybı yaşadığınızda ve kaygıyla savrulmaya başladığınızda, sileceklerinizi çalıştırın ve cam suyunu püskürtün.

Benim her gün kaygı hisleriyle mücadele etmek zorunda kalan kişiye vereceğim cevap şudur: Bu hemen hemen normal. En azından benim için, gençlik yıllarımdan bu yana böyle. Asıl soru şu: Onlarla nasıl mücadele edeceğiz?

Bu sorunun cevabıysa şu: Kaygılarla, imansızlığa karşı ve gelecek lütfa iman için savaşarak mücadele ederiz. Bu “yüce mücadele” uğrunda savaşma şeklimizse (1. Timoteos 6:12; 2. Timoteos 4:7), Tanrı’nın gelecek lütfa ilişkin bize verdiği teminatlar üzerine derin derin düşünmek ve Ruh’un yardımını dilemektir.

Silecekler, imansızlık çamurunu silen Tanrı vaatleridir ve camsuyu da Kutsal Ruh’un yardımıdır. Günahtan –kaygı günahı da dahil– özgür olma mücadelesi  “Ruh aracılığıyla gerçeğe inanarak” verilir (2. Selanikliler 2:13).

Ruh’un etkinliği ve gerçeğin sözü. Bunlar harika iman işçileridir. Kutsal Ruh’un o yumuşatan etkinliği olmadan, Söz’ün silecekleri ön camda görüşümüzü bozan o çamur topaklarının yalnızca üstünden geçer.

İkisi de gereklidir. Hem Ruh hem de Söz. Tanrı’nın vaatlerini okur ve Ruh’un yardımı için dua ederiz. Tanrı’nın bizim için tasarladığı esenliği görebilmemiz için silecekler camımızı temizledikçe (Yeremya 29:11), imanımız güçlenir ve yoldaki kaygıyla savruluşumuz düzelir.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın