Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Çağrınızın Farkında Mısınız?

Çağrınızın Farkında Mısınız?

118 kez okundu.

”Tanrı’nın Müjdesi’ni yaymak üzere seçilip...” (Romalılar 1:1)

Çağrımız öncelikli olarak kutsal adamlar ve kadınlar olmak değildir, Tanrı’nın Müjdesi’ni duyuran kişiler olmaktır. Her şeyden önemli olan Tanrı’nın Müjdesi’nin o kalıcı gerçek olarak tanınmasıdır. Gerçek, insana özgü iyilik, kutsallık veya cennet, cehennem değildir – gerçek fidyeyle günahlardan kurtuluştur. Hıristiyanlar olarak emek verenlerin kavraması gereken en can alıcı gereksinim bunu anlama ihtiyacıdır. Bu uğurda emek verenler olarak fidyeyle günahlardan kurtuluşun tek gerçek olduğu esinine alışmalıyız. Kişisel kutsallık, günahlardan kurtulmamızın sonucudur, sebebi değil. Eğer imanımızı insana özgü iyilik temeli üzerine kurarsak, denenme geldiğinde dibe vururuz.

Pavlus, kendi kendini seçtiğini söylemiyor, ama “…seçip lütfuyla çağıran Tanrı… razı olunca…” diyor (Galatyalılar 1:15). Pavlus kendi kişiliğiyle gereğinden fazla ilgili biri değildi. Gözlerimiz kendi kişisel kutsallığımıza bakar olduğu sürece günahlardan kurtuluş gerçeğinin yakınından bile geçemeyeceğiz. Hıristiyan olarak emek verenler hataya düşüyorlar, çünkü kendi kutsal olma arzularını Tanrı’yı tanıma arzularından daha önde tutuyorlar.

Şöyle diyorlar: “İnsan hayatını çevreleyen kirliliğin yanında fidye ile kurtuluşun zorlu gerçeğine göğüs germemi beklemeyin benden; Tanrı’dan tek istediğim şey şu, kendi gözümde daha makbul görünmem için bende işlemesi.” Bu şekilde konuşmak, Tanrı Müjdesi’nin gerçeğinin henüz bana dokunmadığının bir işaretidir. Burada Tanrı’ya koşulsuz bir teslimiyet yoktur. Tüm ilgim sadece kendi kişiliğim üzerindeyken Tanrı beni değiştiremez. Pavlus kendinde değildi. Kendisinde gözü kara bir teslimiyet vardı, kendini tamamen teslim etmişti ve tek bir amaç uğruna Tanrı tarafından seçilmişti – bu da Tanrı’nın Müjdesi’ni duyurmaktı (bkz. Romalılar 9:3).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın