Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayacak

Tanrı Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayacak

102 kez okundu.

Tanrım da her ihtiyacınızı kendi zenginliğiyle Mesih İsa’da görkemli bir biçimde karşılayacaktır. (Filipililer 4:19)

Pavlus, Filipililer 4:6’da şöyle demektedir: “Hiç kaygılanmayın; her konudaki dileklerinizi, Tanrı’ya dua edip yalvararak şükranla bildirin.” Sonrasında Filipililer 4:19’da (tam 13 ayet sonra), bizi özgürleştiren o gelecek lütuf vaadini sunar: “Tanrım da her ihtiyacınızı kendi zenginliğiyle Mesih İsa’da görkemli bir biçimde karşılayacaktır.”

Eğer biz gelecek lütuf vaadine imanla yaşarsak, kaygının hayatta kalabilmesi oldukça zor olacaktır. Tanrı’nın “görkemli zenginlikleri” sınırsızdır. O gerçekten bizim gelecek için kaygılanmamamızı istemektedir.

Pavlus’un önümüze koyduğu bu resmi takip etmeliyiz. Kaygı imansızlığına karşı gelecek lütuf vaatleriyle savaşmalıyız.

Riskli yeni bir girişim veya bir toplantı konusunda kaygılandığımda, imansızlığa karşı düzenli olarak en çok kullandığım vaatlerden biri olan Yeşaya 41:10 ayetiyle savaşırım.

Üç yıllığına Amerika’dan Almanya’ya gittiğim gün, babam beni uzak mesafeden aradı ve bana telefonda bu vaadi söylemişti. Üç yıl boyunca, muazzam stres yaşadığım zamanları atlatabilmem için kendime bu vaadi beş yüz kez söylemem gerekti. “Korkma, çünkü ben seninleyim. Yılma, çünkü Tanrın benim. Seni güçlendireceğim. Evet, sana yardım edeceğim. Zafer kazanan sağ elimle sana destek olacağım.”

Kaygıya karşı bu vaatle o kadar çok savaştım ki, zihnimi boş vitese aldığımda, aklımda Yeşaya 41:10’un sesi oluyor.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın