Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hizmetkârımız İsa

Hizmetkârımız İsa

149 kez okundu.

İnsanoğlu bile hizmet edilmeye değil, hizmet etmeye ve canını birçokları için fidye olarak vermeye geldi. (Markos 10:45)

O yalnızca bu dünyada yaşadığı süre boyunca halkının hizmetkârı değildi, aynı zamanda ikinci gelişinde de bizim hizmetkârımız olacak. “Size doğrusunu söyleyeyim, efendileri beline kuşağını bağlayacak, kölelerini sofraya oturtacak ve gelip onlara hizmet edecek” (Luka 12:37). İsa bu sözleriyle ikinci gelişinde yapacaklarının bir resmini sunmuştur.

Sadece bu da değil, şu anda da bizim hizmetkârımızdır. “‘Seni asla terk etmeyeceğim, seni asla yüzüstü bırakmayacağım.’ Böylece cesaretle diyoruz ki, ‘Rab benim yardımcımdır, korkmam; insan bana ne yapabilir?’” (İbraniler 13:5-6).

Bu, yani O’nun kendi halkının geçmişte, şu anda ve gelecekte hizmetkârı olacağını söylemek, dirilmiş Mesih’i küçük düşüren bir şey midir? Eğer “hizmetkâr” kelimesiyle “emir alan kişi” kastedilseydi ya da biz kendimizi O’nun efendisi olarak görseydik, bu O’nu küçük düşürmek olurdu. Evet, bu O’na leke sürerdi. Ama zayıf olduğumuzu ve O’nun yardımına muhtaç olduğumuzu söylemek, O’na leke sürmez.

En çok ihtiyacımız olan şeyleri yalnızca O’nun bize verebileceği, bu hususta yalnızca O’nun bize hizmet edebileceğini söylemek, O’na leke sürmez.

O’nun bitmez tükenmez bir sevgi kaynağı olduğunu, O bize daha çok yardım ettikçe ve biz O’nun hizmetine daha da bağımlı hale geldikçe, O’ndaki zenginliklerin daha da muhteşem bir şekilde boy gösterdiğini söylemek, O’na leke sürmez. Böylece, cesaretle diyebiliriz ki, “İsa Mesihyaşıyor ve hizmete hazır!”

Yaşıyor ve kurtarmaya hazır. Vermeye hazır. Üstelik böyle olmaktan da sevinç duyuyor.

Sizinle ilgilenmek O’na yük olmuyor. Yük olmaktansa, yük alıyor. “Kendisine umut bağlayanlar için” etkin olmayı seviyor (Yeşaya 64:4). “Kendisinden korkanlardan, sevgisine umut bağlayanlardan” hoşlanıyor (Mezmurlar 147:11). “Gözleri bütün yürekleriyle kendisine bağlı olanlara güç vermek için her yeri” görüyor (2. Tarihler 16:9).

İsa Mesih, O’na güvenenler uğruna gösterdiği kudretli hizmetiyle sevinip coşmaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın