Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hedef Yüceliktir

Hedef Yüceliktir

131 kez okundu.

İçinde bulunduğumuz bu lütfa Mesih aracılığıyla, imanla kavuştuk ve Tanrı’nın yüceliğine erişmek umuduyla övünüyoruz. (Romalılar 5:2)

Tanrı’nın yüceliğini görmek, nihai umudumuzdur. “Tanrı’nın yüceliğine erişmek umuduyla övünüyoruz” (Romalılar 5:2). “Kurtarıcımız tek Tanrı, sizi düşmekten alıkoyacak, büyük sevinç içinde lekesiz olarak yüce huzuruna çıkaracak güçtedir” (Yahuda 1:24).

O, “yüceltmek üzere önceden hazırlayıp merhamet ettiklerine yüceliğinin zenginliğini” gösterecektir (Romalılar 9:23). “Sizleri egemenliğine ve yüceliğine” çağırmaktadır (1. Selanikliler 2:12). “Mübarek umudumuzun gerçekleşmesini, ulu Tanrı ve Kurtarıcımız İsa Mesih’in yücelik içinde gelmesini bekliyoruz” (Titus 2:13).

İsa, tüm kişiliğiyle ve yaptıklarıyla, Tanrı görkeminin beden alışı ve nihai olarak açıklanışıdır. “Oğul, Tanrı yüceliğinin parıltısı, O’nun varlığının öz görünümüdür” (İbraniler 1:3). Yuhanna 17:24’te İsa, “Bana verdiklerinin de bulunduğum yerde benimle birlikte olmalarını ve benim yüceliğimi, bana verdiğin yüceliği görmelerini istiyorum” diye dua etmektedir.

“Bu nedenle aranızdaki ihtiyarlara, onlar gibi bir ihtiyar, Mesih’in çektiği acıların tanığı, açığa çıkacak olan yüceliğin paydaşı olarak rica ediyorum” (1. Petrus 5:1). “Yaratılışın, yozlaşmaya köle olmaktan kurtarılıp Tanrı çocuklarının yüce özgürlüğüne kavuşturulması umudu vardı” (Romalılar 8:21).

“Tanrı’nın saklı bilgeliğinden gizemli biçimde söz ediyoruz. Zamanın başlangıcından önce Tanrı’nın bizim yüceliğimiz için belirlediği bu bilgeliği…” (1. Korintliler 2:7). “Geçici, hafif sıkıntılarımız bize, ağırlıkta hiçbir şeyle karşılaştırılamayacak kadar büyük, sonsuz bir yücelik kazandırmaktadır” (2. Korintliler 4:17). “Tanrı önceden belirlediği kişileri çağırdı, çağırdıklarını akladı ve akladıklarını yüceltti” (Romalılar 8:30).

Mesih’in Müjdesi Aracılığıyla

Tanrı’nın yüceliği görmek ve paylaşmak, Mesih’in Müjdesi aracılığıyla nihai umudumuzdur.

Böyle bir umut, gerçekten bilinen ve değer verilen bir umut, şu anki değerlerimiz, seçimlerimiz ve eylemlerimiz üzerinde büyük ve belirleyici bir etkiye sahiptir.

Tanrı’nın yüceliğini bilen biri olun, Tanrı’nın yüceliğini ve Mesih’in yüceliğini çalışın. Tanrı’nın yüceliğini yansıtan dünyanın yüceliğini ve Mesih’in yüceliğini yansıtan Müjde’nin yüceliğini çalışın.

Her şeyde ve her şeyin ötesinde olan Tanrı yüceliğine değer verin.

Ruhunuzu çalışın. Sizi ayartan yücelikleri bilin ve niçin Tanrı’nın yüceliğinden farklı olan yüceliklere değer verdiğinizi bilin.

Dünyanın yüceliklerini tıpkı 1. Samuel 5:4’teki Dagon putu gibi nasıl yıkacağınızı bilmek için kendi ruhunuzu çalışın. Dikkatinizi Tanrı’nın yüceliğinden uzaklaştıran her türlü yücelik, dünya tapınaklarının zemininde parçalara ayrılsın. Tanrı’nın yüceliğine tüm bu dünyadan çok daha fazla değer verin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın