Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Çağırdıysa, Korur

Çağırdıysa, Korur

155 kez okundu.

Rabbimiz İsa Mesih kendi gününde kusursuz olmanız için sizi sonuna dek pekiştirecektir. Sizleri Oğlu Rabbimiz İsa Mesih’le paydaşlığa çağıran Tanrı güvenilirdir. (1. Korintliler 1:8-9)

İsa gelene dek imanınızın devam edeceğine ilişkin güvenceniz neye dayanıyor?

İmanınızın sonsuzlukta güvende olacağına inanıp inanmadığınızı sormuyorum. Sorum şu: Nasıl korunmaktayız?

İmanımızın sürekliliği kendi azmimize mi dayanıyor? Yoksa Tanrı’nın “imanımızı korurken” gösterdiği işleyişine mi?

Tanrı’nın sadık olduğu ve çağırmış olduklarını sonsuza dek koruyacağı gerçeği, Kutsal Yazılar’ın yüce ve harika bir gerçeğidir. Sonsuza dek güvende olacağımız gerçeğine duyduğumuz kişisel güven, Tanrı’nın her koşulda “imanımızı koruyacağı” gerçeğine duyduğumuz güvendir!

Sonsuzluk ne kadar kesinse, Tanrı’nın şu anda imanımızı koruyacağı da o kadar kesindir. Ancak bu kesinlik, O’nun çağırmış olduğu kişiler için çok büyüktür.

Tanrı’nın çağrısıyla korumasını bu şekilde bağlayan en az üç ayet vardır.

  1. “Rabbimiz İsa Mesih kendi gününde kusursuz olmanız için sizi sonuna dek pekiştirecektir (koruyacaktır). Sizleri Oğlu Rabbimiz İsa Mesih’le paydaşlığa çağıran Tanrı güvenilirdir” (1. Korintliler 1:8-9).
  2. “Esenlik kaynağı olan Tanrı’nın kendisi sizi tümüyle kutsal kılsın. Ruhunuz, canınız ve bedeniniz Rabbimiz İsa Mesih’in gelişinde eksiksiz ve kusursuz olmak üzere korunsun. Sizi çağıran Tanrı güvenilirdir; bunu yapacaktır” (1. Selanikliler 5:23–24).
  3. “İsa Mesih’in kulu, Yakup’un kardeşi ben Yahuda’dan, Baba Tanrı tarafından sevilip İsa Mesih için korunmuş olan çağrılmışlara selam! Merhamet, esenlik ve sevgi artan ölçüde sizin olsun” (Yahuda 1–2). (Aynı gerçek için bkz. Romalılar 8:30; Filipililer 1:6; 1. Petrus 1:5; Yahuda 24)

Tanrı’nın “sadakati”, çağırdıklarını sonsuza dek koruyacağının garantisidir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın