Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Size İyilik Etmekten Sevinç Duyuyor

Tanrı Size İyilik Etmekten Sevinç Duyuyor

114 kez okundu.

“Onlarla kalıcı bir antlaşma yapacağım: Onlara iyilik etmekten vazgeçmeyecek, onlara iyilik etmekten sevinç duyacağım.” (Yeremya 32:40-41)

Bu vaat Tanrı’nın, cesaretimi yitirdiğim zaman tekrar tekrar geri dönüp baktığım vaatlerinden biridir. Tanrı’nın size iyilik etmekten sevinç duyduğu gerçeğinden daha teşvik edici olabilecek bir şey geliyor mu aklınıza? Size yalnızca iyilik etmiyor. Size iyilik etmeye sadece kararlı değil (ki bu gerçek de görkem doludur). Ancak O, size iyilik etmekten sevinç duyuyor. “Onlara iyilik etmekten sevinç duyacağım.”

Romalılar 8:28’de yaptığı vaadi, her durumda iyiliğimiz için etkin olma vaadini gönülsüzce yerine getirmekte falan değil. Size iyilik etmek, O’nun için bir sevinç. Üstelik yalnızca bazı zamanlarda da değil. Her zaman! “Onlara iyilik etmekten vazgeçmeyeceğim.” Kendi çocuklarına, O’na güvenenlere iyilik etme konusundaki kararlığında ya da bundan bulduğu sevinçte hiçbir dalgalanma yoktur.

Bu gerçek, bizi memnuniyetle doldurmalıdır!

Ancak memnun olmak bazen zor. Hiç sevinç bulamadığımız zamanlarda bu duruma katlanmak gerçekten çok zor. Bu tür durumlarda,ben İbrahim’in yaptığını yapmaya çalışıyorum: “Umutsuz bir durumdayken… umutla iman etti” (Romalılar 4:18). Bir başka deyişle, umutsuz durumunuzun karşısına geçer ve ona şunu dersiniz: “Sen Tanrı kadar güçlü değilsin! O imkânsızı başarabilir ve O’na güvenenler için imkânsızı başarmayı sevdiğini de biliyorum. Bu yüzden, ey umutsuzluk, son söz sende değil. Ben Tanrı’ya güveniyorum!”

Tanrı benim için içimdeki o küçük iman kıvılcımını her zaman sadakatle korumuş ve sonunda (her zaman hemen oluyor), bu kıvılcımı yelleyerek onu büyük bir mutluluk ve güven ateşine dönüştürmüştür. Yeremya 32:41 de, bu sevincin büyük bir parçasıdır.

Her şeye gücü yeten Tanrı’nın yüreğini mutlu eden şey, size ve bana iyilik yapmak! Bu beni o kadar memnun ediyor ki! “Onlara iyilik etmekten sevinç duyacağım.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın