Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’ya Düşman

Tanrı’ya Düşman

115 kez okundu.

Yaptığınız kötülükler yüzünden bir zamanlar düşüncelerinizde Tanrı’ya yabancı ve düşmandınız. Şimdiyse Mesih sizi Tanrı’nın önüne kutsal, lekesiz ve kusursuz olarak çıkarmak için öz bedeninin ölümü sayesinde sizi Tanrı’yla barıştırdı. (Koloseliler 1:20-21)

Dünyadaki en iyi haberi, Tanrı’ya olan yabancılığımızın bitmiş olduğu ve evrenin Yargıcı’yla artık barışmış olduğumuzdur. Tanrı artık bize karşı değil, bizden yanadır. Her şeye gücü yeten sevginin bizim yanımızda olması, ruhu çelik gibi güçlendirir. Evrendeki en güçlü varlık sizden yana olunca, yaşam tümüyle özgürlük ve cesaret dolu olur.

Ancak Pavlus’un kurtuluş mesajı, Koloseliler 1:21’deki tanıyı reddeden kişiler için iyi bir haber değildir. Pavlus, “düşüncelerinizde Tanrı’ya yabancı ve düşmandınız” demektedir.

“Tanrı’nın lütfu olmaksızın, düşüncelerimde Tanrı’ya düşmanım” diyecek kaç kişi tanıyorsunuz? İnsanlar nadiren “Tanrı’dan nefret ediyorum” derler. Öyleyse, Pavlus insanların Mesih’in kanı sayesinde Tanrı’yla barışmadan önce düşüncelerinde O’na düşman olduklarını söylerken ne kastetmektedir?

Bence Pavlus burada gerçek Tanrı’ya karşı gerçekten bir düşmanlığın olduğunu ama insanların, gerçek Tanrı’ya ilişkin düşünceleri akıllarına getirmemeye çalıştıklarını kastetmektedir. Tanrı’yı kendi istedikleri şekilde hayal etmektedirler ve genellikle hayallerinde, başlarının O’nunla ciddi bir biçimde dertte olduğuna pek bir ihtimal vermemektedirler.

Ancak gerçekten var olan Tanrı’yı –hastalık ve felaket dahil olmak üzere her şeyin üzerinde egemen olan bir Tanrı’yı– düşünecek olursak, hepimiz O’na düşmandık, diyor Pavlus. Yüreğimizin derinliklerinde, O’nun mutlak gücünden ve yetkisinden nefret ediyorduk.

Birimizin bile kurtulmuş olması, şu muhteşem gerçek sayesindedir: Mesih’in ölümü, Tanrı’nın yüreklerimizi fetheden ve bir zamanlar nefret ettiğimiz Kişi’yi sevmemizi sağlayan lütfunu bize kazandırmıştır.

Birçok kişi hâlâ Tanrı’ya düşman olmamayı öğrenme aşamasında. İyi ki O, görkem dolu bir sabra sahip.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın