Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Rab’bin Sizin İçin Ne Yapmasını İstiyorsunuz?

Rab’bin Sizin İçin Ne Yapmasını İstiyorsunuz?

128 kez okundu.

“ ‘Senin için ne yapmamı istiyorsun?’ ‘Ya Rab, gözlerim görsün’ ” (Luka 18:41)

Sizi rahatsız etmekle kalmayıp başkalarının da rahatını kaçırmanıza sebep olan bir şey var mı? Varsa, çoğunlukla kendi başınıza üstesinden gelemeyeceğiniz bir şeydir. “Önden gidenler onu azarlayarak susturmak istedilerse de o… daha çok bağırdı” (18:39). Rab’bin kendisiyle yüz yüze kalana dek size rahatsızlık veren şeyler konusunda ısrarcı olun. Sağduyunuzu tanrılaştırmayın. Rahatsızlığınızı ortaya koymak yerine, sakince bu duruma kayıtsız kalmak, sadece sağduyunuzu tanrılaştırmanıza yarar. İsa, bize karşılaştığımız akıl almaz sorunla ilgili olarak kendisinden ne istediğimizi sorduğunda, O’nun sağduyu yöntemleriyle çalışmadığını, sadece doğaüstü yollarla işlediğini unutmayın.

Geçmişte O’na verdiğimiz izinleri hatırlayarak O’nu ne kadar sınırladığımızı düşünün. Kendi kendimize, “O konuda hep düştüm ve hep düşeceğim” deriz. Sonuç olarak baktığımızda, dileklerimizi sunamaz hale geliriz. Tersine “Tanrı’dan bunu yapmasını istemek saçma” diye düşünürüz. Eğer bunu gerçekleştirmek imkansızsa, öncelikli olarak dilekte bulunmamız gereken konuların başında bu gelir. Eğer imkansız değilse, gerçek bir sıkıntı değildir. Ve Tanrı kesinlikle imkansız olanı gerçekleştirecektir.

Bu öyküdeki adam görme yetisine kavuştu. Fakat sizin için en imkansız olan şey, eski hayatınızdan eser kalmayana dek Rab’le özdeşleşmiş olmanızdır. Tanrı’dan isterseniz yapacaktır. Ancak O’nun ‘Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’ olduğuna iman etme noktasına gelmeniz gerekir. İmanı İsa’nın sadece sözlerine inanmakla değil –daha da ötesi– İsa’nın kendisine güvenmekle buluruz. Sadece sözlerine bakarsak, hiçbir zaman inanmayacağız. İsa’yı bir kez görürsek, hayatımızda gerçekleştirdiği imkansız şeyler, nefes alıp verişimiz kadar doğal hale gelecektir. Bizi kedere boğan büyük ıstırap, sadece yüreğimizdeki sığlığın sonucudur. İnanmayacağız; halatı sağlamlaştırarak açılmasına izin vermeyeceğiz – bu sözlerle yalnızca kaygılanmayı seçmiş oluruz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın