Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Daha Üstün Bir Vaadin Gücü

Daha Üstün Bir Vaadin Gücü

126 kez okundu.

Özgürlükte yürüyeceğim çünkü senin koşullarını aradım. (Mezmurlar 119:45 – yazarın kendi çevirisi)

Sevincin önemli bir bileşeni de özgürlüktür. Eğer nefret ettiğimiz şeye uzak ve sevdiğimiz şeye yakın olmakta özgür olmasaydık, hiçbirimizin mutlu olmazdık.

Peki, gerçek özgürlüğü nerede buluruz? Mezmurlar 119:45 şöyle diyor: “Özgürlükte yürüyeceğim çünkü senin koşullarını aradım.”

Burada açık, ferah bir mekan resmediliyor. Söz, bizi sınırlı akıldan özgür kılmaktadır. “Tanrı, Süleyman’a bilgelik, derin bir sezgi, kıyılardaki kum kadar anlayış verdi” (1. Krallar 4:29). Söz, bizi tehditkâr kısıtlamalardan özgür kılmaktadır. “Beni geniş yere çıkardı” (Mezmurlar 18:19 – Kitab-ı Mukaddes Çevirisi).

İsa şöyle der: “Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacak” (Yuhanna 8:32). Burada İsa’nın bahsettiği özgürlük, günahtan özgür olmaktır (Yuhanna 8:34). Ya da, daha olumlu bir dille ifade etmek gerekirse, kutsallık için özgür olmaktır.

Tanrı lütfunun vaatleri, Tanrı’nın kutsallık taleplerini korku ya da kısıtlanma olarak değil, özgürlük olarak deneyimlememizi sağlayan güçtür. Petrus, Tanrı vaatlerinin özgürleştirici gücünü şöyle açıklamıştır: “O’nun yüceliği ve erdemi sayesinde bize çok büyük ve değerli vaatler verildi. Öyle ki, dünyada kötü arzuların yol açtığı yozlaşmadan kurtulmuş olarak, bu vaatler aracılığıyla tanrısal özyapıya ortak olasınız” (2. Petrus 1:4).

Bir başka deyişle, Tanrı’nın vaatlerine güvendiğimizde, yozlaşmışlığın ve kötü arzuların kökünü, onların vaatlerine kıyasla daha üstün olan bir vaadin gücüyle kazımış oluruz.

Sahte arzuların gücünü kıran Söz nasıl da önemlidir! Ayrıca yollarımızı aydınlatmak ve yüreklerimizi Tanrı Sözü’yle doldurmak için bizim nasıl da tetikte olmamız gerekir!

“Sözün adımlarım için çıra, yolum için ışıktır” (Mezmurlar 119:105). “Aklımdan çıkarmam sözünü, sana karşı günah işlememek için” (Mezmurlar 119:11).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın