Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Rab’bin Verdiği Acıyı Hiç Hissettin Mi?

Rab’bin Verdiği Acıyı Hiç Hissettin Mi?

123 kez okundu.

“Üçüncü kez ona, ‘…beni seviyor musun?’ diye sordu.” (Yuhanna 21:17)

Rab’bin verdiği acıyı tüm varlığınızla, hayatınızın derinliklerinin en hassas yerinde hissettiniz mi? O yere ne İblis, ne günah, ne de duygularımız asla acı veremez. Varlığımızın o bölgesine Tanrı’nın sözünden başka bir şey etki edemez. “Petrus kendisine üçüncü kez, ‘Beni seviyor musun?’ diye sormasına üzüldü.” Fakat hayatının merkezinin İsa’ya adanmış olduğunu fark etti. Sonra da İsa’nın ısrarla sorduğu sorunun ne anlama geldiğini kavradı. Pet­rus’un aklında en küçük bir şüphe kalmamıştı; bir daha asla aldanmayacaktı. Tutkulu bir yanıta da belli bir davranışa da bir duygu gösterisine de gerek yoktu. Rab’bi ne kadar sevdiğini fark etmek onun için bir esindi ve şaşkınlık içerisinde şöyle söyledi: “Ya Rab, sen her şeyi bilirsin…” Petrus İsa’yı ne kadar da çok sevdiğini görmeye başlamıştı, böylece “sevgime bir kanıt olarak bak bu var, bak şunu yaptım” demesi gerekmiyordu. Petrus kendi içinde Rab’bi ne kadar sevdiğini fark etmeye başlıyordu. Gözlerini İsa Mesih’ten ayırmadığını, öyle ki ne gökyüzünde ne de yeryüzünde O’ndan başka kimseyi görmediğini fark etti. Ama yüreği iyice araştırılana kadar, Rab’bin acı veren sorusu kendisine sorulana kadar anlamadı. Rab’bin soruları, daima bendeki gerçek beni açığa çıkarır.

İsa Mesih’in Petrus’la ilgilenişi ve ona karşı sabrı ne kadar da hayranlık verici! Rabbimiz tam zamanı gelene kadar asla sorusunu sormaz. Hayatlarımızda nadiren, belki sadece bir kere, bizi bir köşeye çekip yüreğimizi parçalayan sorularıyla bize acı verecektir. Bundan sonra ise O’nu, insan dilinin ifade edebileceğinden daha fazla bir sevgiyle sevdiğimizi fark edeceğiz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın