Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sunu Getirmenin Sevinci

Sunu Getirmenin Sevinci

149 kez okundu.

“Ben de canlarınız uğruna malımı da kendimi de seve seve harcayacağım…” (2.Korintliler 12:15)

Tanrı’nın sevgisi Kutsal Ruh’u aracılığıyla yüreklerimize döküldüğünde”, kendimizi açıkça İsa Mesih’in insanlara olan sevgisi ve amaçlarıyla özdeşleştirmeye başlarız (Romalılar 5:5). İsa Mesih yeryüzündeki her bir canla ilgilenmektedir. Hıristiyanlar olarak hizmette, kendi ilgi alanlarımız ve isteklerimiz tarafından yönlendirilmeye hakkımız yoktur. Aslında bu, İsa Mesih’le ilişkimizdeki en büyük denenmelerden biridir. Sunu getirmenin sevinci, yaşamımı dostum İsa için vermemdir (bkz. Yuhanna 15:13).

Yaşamımı bir hiç uğruna sokağa atmıyorum, ama isteyerek ve bilerek İsa için, İsa’nın insanlara olan yüreği için adıyorum. Ve bunu kendim için bir çıkar, bir amaç uğruna yapmıyorum. Pavlus yaşamını tek bir amaç uğruna harcadı – insanları İsa için kazanabilmek uğruna. Hiçbir zaman insanları kendine çekmedi, her zaman Rab’be yaklaştırdı. Pavlus bu konuda şöyle demişti: “Güçsüzleri kazanmak için onlarla güçsüz oldum. Ne yapıp yapıp bazılarını kurtarmak için herkesle her şey oldum” (1.Korintliler 9:22).

Kişi kutsal bir yaşam sürmek istiyorsa, her zaman Tanrı’yla baş başa kalmalıdır. Böylece artık insanlara faydası yoktur. Bu kendini soyutlayıp toplumun geri kalanından uzaklaştırmaya benzer. Pavlus kutsal bir insandı, ama gittiği her yerde İsa Mesih onun canını bağışladı. Birçoğumuz yalnızca kendi hedeflerimizle ilgileniyoruz. Bunun için de İsa yaşamlarımızı bize bağışlayamıyor.

Ancak O’na tamamen teslim olursak, kendi hedeflerimiz kalmaz. Pavlus kızmadan, gücenmeden bir “kapı paspası” olmayı bildi, çünkü yaşamını devam ettirmesini sağlayan şey İsa’ya olan adanmışlığıydı. İsa’ya adanmış olmaya eğilimli değiliz – O’na tam olarak teslim olmaktansa, ruhsal özgürlüğümüze daha çok izin verecek şeylere adanmış olmaya eğilimliyiz. Pavlus’a ilham veren şey özgürlük değildi. Hatta şöyle demişti: “Kardeşlerimin… yerine ben kendim lanetlenip Mesih’ten uzaklaştırılmayı dilerdim…” (Romalılar 9:3). Pavlus aklını mı kaybetmişti? Hiç de değil! Aşık olan biri için bunlar hiç de sıradışı sözler değil. Ve Pavlus, İsa Mesih’e aşıktı.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın