Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hizmetkarın Birinci Hedefi

Hizmetkarın Birinci Hedefi

123 kez okundu.

“Amacımız Rab’bi hoşnut etmektir.” (2.Korintliler 5:9)

Öncelikli hedefimizi sürekli olarak gözümüzün önünde tutmak çaba ve bilinçli bir karar ister. Bu da kendimizi sürekli olarak en önemli önceliğimizde sabit kılmak demektir; yani canlar kazanmayı, kilise kurmayı veya uyanış getirmeyi ilk önceliğimiz yapmak değil, “Rab’bi hoşnut etmeyi” aramak. Başarısızlığa götüren şey ruhsal deneyim eksikliğimiz değildir, gözlerimizi doğru hedefe dikme çabamızdaki eksikliğimizdir. En azından haftada bir kere hayatınızın Tanrı’nın sizin için belirlediği ölçülere uyup uymadığını O’nun huzurunda durarak araştırın. Pavlus, dinleyenlerin onayını aramayan bir müzisyen gibiydi, yalnızca orkestra şefinin bir bakışındaki onayla ilgileniyordu.

“Tanrı’ya makbul” (2.Timoteos 2:15) olma hedefinden bizi birazcık olsun ayıracak herhangi bir hedef, Tanrı hizmetinden reddedilmemiz ile sonuçlanabilir. Hedefin sizi nereye yönlendirdiğini ayırt ettiğinizde “gözümüzü İsa’ya dikmenin” (İbraniler 12:2) neden bu kadar gerekli olduğunu anlayacaksınız. Pavlus kendi bedenini denetlemenin öneminden bahseder, öyle ki bedeni onu yanlış bir yöne götürmesin. Şöyle der: “…kendim reddedilmemek için bedenime eziyet çektirip onu köle ediyorum” (1.Korintliler 9:27).

En öncelikli hedefimin hiçbir engellemeye uğramadan devam etmesini sağlayıp her şeyi bu hedefe bağlamayı öğrenmek zorundayım. Tanrı için insanlar önündeki değerim özel yaşantımda gerçekte kim olduğumla orantılıdır. Hayattaki öncelikli hedefim O’nu hoşnut ediyor mu ve O’na makbul mü, yoksa her ne kadar soylu olursa olsun, biraz diyebileceğim kadar mı makbul?

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın