Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’yı Gururlandıran Şey

Tanrı’yı Gururlandıran Şey

144 kez okundu.

Ama onlar daha iyisini, yani göksel olanı arzu ediyorlardı. Bunun içindir ki, Tanrı onların Tanrısı olarak anılmaktan utanmıyor. Çünkü onlara bir kent hazırladı. (İbraniler 11:16)

Tanrı’nın İbrahim, İshak ve Yakup için söylediği şu şeyi benim için de söylemesini gerçekten çok istiyorum: “Onların Tanrısı olmaktan utanmıyorum.”

Kulağa her ne kadar riskli gelse de, bu aslında Tanrı’nın benim Tanrım olmaktan “gurur” duyuyor olabileceği anlamına da gelmiyor mu? Hamdolsun ki, bu harika ihtimal (İbraniler 11:16’da), bir öncesinde bir de sonrasında olmak üzere bize sebepleriyle açıklanıyor.

İlk olarak, sonrasında verilen sebebi ele alalım: “Tanrı onların Tanrısı olarak anılmaktan utanmıyor. Çünkü onlara bir kent hazırladı.”

Onların Tanrısı olarak anılmaktan utanmamasına ilişkin sunduğu ilk sebep, onlar için bir şey yapmış olmasıdır. Onlar için bir kent yaptı. Bu, “mimarı ve kurucusu Tanrı olan” göksel kenttir (İbraniler 11:10). Yani, onların Tanrısı olarak anılmaktan utanmamasının ilk sebebi, onlar için bir şey yapmış olmasıdır. Onların O’nun için bir şey yapmış olması değil.

Şimdi, öncesinde verdiği sebebi ele alalım. Şu şekilde ifade ediliyor: “Onlar daha iyisini, yani göksel olanı arzu ediyorlardı. Bunun içindir ki, Tanrı onların Tanrısı olarak anılmaktan utanmıyor.”

“Bunun içindir ki” ifadesi, Tanrı’nın bizim Tanrımız olarak anılmaktan utanmamasının sebebinin hemen öncesinde verilmiş olduğuna işaret ediyor. Sebep onların arzusu. Onlar daha iyi bir ülkeyi, yani şu anda yaşadıklarından çok daha iyi olan, Tanrı’nın bizzat içinde bulunduğu ülkeyi arzu ediyorlar.

Bu göksel kenti –Tanrı’nın ikamet yerini– bu dünyanın bize verebileceği her şeyden daha çok arzu ettiğimizde, Tanrı bizim Tanrımız olarak anılmaktan utanmaz. O’nun bizden yana olacağına ilişkin vaadini her şeyin üstünde tuttuğumuzda, bizim Tanrımız olmaktan gurur duyar. Bu iyi bir haberdir.

Bu yüzden, gözlerinizi daha iyi olan kente, Tanrı’nın bizim için hazırlamış olduğu kente açın ve bu kenti tüm yüreğinizle arzulayın. Tanrı sizin Tanrınız olarak anılmaktan utanmayacaktır.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın