Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Golgota’dan Sapmak Yoktur

Golgota’dan Sapmak Yoktur

159 kez okundu.

Onlar oradayken, Meryem’in doğurma vakti geldi ve ilk oğlunu doğurdu. Onu kundağa sarıp bir yemliğe yatırdı. Çünkü handa yer yoktu. (Luka 2:6-7)

Eğer Tanrı dünya imparatorluğuna bir tek Meryem’i ve Yusuf’u Beytlehem’e getirmek üzere hükmediyorsa, oradaki handa yer olmasını da sağlayabilirdi diye düşünebilirsiniz.

Evet, sağlayabilirdi. Kesinlikle sağlayabilirdi! Ayrıca İsa varlıklı bir aileye de doğabilirdi. Çölde geçirdiği zamanda, taşı ekmeğe çevirebilirdi. Getsemani’de yardımına 10.000 meleği çağırabilirdi. Çarmıhtan inip kendini kurtarabilirdi. Soru Tanrı’nın ne yapabildiği değil, ne yapmayı istediğidir.

Tanrı’nın isteği, Mesih’in zengin olmasına rağmen, sizin uğrunuza yoksul olmasıydı. Tüm Beytlehem pansiyonlarındaki “Yer yok” yazısı, sizin içindi. “O’nun yoksulluğuyla siz zengin olasınız diye, zengin olduğu halde sizin uğrunuza yoksul oldu” (2. Korintliler 8:9).

Tanrı her şeye kendi çocukları uğruna hükmeder. Hatta hotel kapasitelerine ve uygun Airbnb* odalarına bile. Golgota yolu, Beytlehem’deki bir “Yer yok” yazısıyla başlar ve Yeruşalim’deki çarmıhta tükürme ve alaylarla biter.

Ayrıca İsa’nın şöyle dediğini de unutmamalıyız: “Ardımdan gelmek isteyen kendini inkâr etsin, her gün çarmıhını yüklenip beni izlesin” (Luka 9:23).

O’na Golgota yolunda katılır ve şöyle dediğini duyarız: “Size söylediğim sözü hatırlayın: ‘Köle efendisinden üstün değildir.’ Bana zulmettilerse, size de zulmedecekler” (Yuhanna 15:20).

“Nereye gidersen, senin ardından geleceğim” diye hevesle bağırana, İsa şöyle cevap verir: “Tilkilerin ini, kuşların yuvası var, ama İnsanoğlu’nun başını yaslayacak bir yeri yok” (Luka 9:57-58).

Evet, Tanrı İsa’nın doğumu sırasında bir odaya sahip olmasını sağlayabilirdi. Ama bu, Golgota yolundan sapmak olurdu.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın