Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Günahlı Arzuya Nasıl Karşı Koyulur?

Günahlı Arzuya Nasıl Karşı Koyulur?

139 kez okundu.

Musa büyüyünce iman sayesinde firavunun kızının oğlu olarak tanınmayı reddetti. Bir süre için günahın sefasını sürmektense, Tanrı’nın halkıyla birlikte baskı görmeyi yeğledi. Mesih uğruna aşağılanmayı Mısır hazinelerinden daha büyük zenginlik saydı. Çünkü alacağı ödülü düşünüyordu. (İbraniler 11:24-26)

Ya da, esasına gelelim: “Musa iman sayesinde… bir süre için günahın sefasını sürmekten [yüz çevirdi]… çünkü alacağı ödülü düşünüyordu” (İbraniler 11:24-26).

İman “gelip geçici zevkler” yaşamakla yetinmez. Sevince kurt gibi açtır. Kalıcı sevince, sonsuza dek kalıcı olan sevince açtır. Tanrı’nın Sözü şöyle der: “Bol sevinç vardır senin huzurunda; sağ elinden mutluluk eksilmez” (Mezmurlar 16:11). Dolayısıyla, iman günahın aldatıcı zevkleri karşısında sapmaz. Maksimum sevinç peşinde koşmaktan kolaylıkla vazgeçmez.

Tanrı Sözü’nün rolü, imanın Tanrı’ya duyduğu iştahı beslemektir. Bunu yaparak yüreğimi, benliğin tutkularının aldatıcı tadından da uzak tutar. 

İlk başta, benliğin tutkuları beni kandırarak, paklık yolundan gittiğimde sanki çok büyük bir zevkten mahrum kalacakmışım gibi hissettirmeye başlar. Ama sonrasında Ruh’un kılıcını alır ve savaşmaya başlarım.

  • Gözümüzü çıkarıp atmanın, şehvet duymaktan daha iyi olduğunu okurum (Matta 5:29).
  • Eğer pak, sevimli ve hayranlık uyandıran şeyleri düşünürsem, Tanrı’nın esenliğinin benimle olacağını okurum (Filipililer 4:8-9).
  • Benliği düşünmemin ölüm, ancak Ruh’u düşünmenin yaşam ve esenlik getireceğini okurum (Romalılar 8:6).
  • Benliğin tutkularının benim canıma karşı savaş açtığını (1. Petrus 2:11) ve bu yaşamın zevklerinin Ruh’un yaşamını boğacağını okurum (Luka 8:14).
  • Ama hepsinden iyisi, Tanrı’nın doğrulukla yaşayanlardan hiçbir iyiliği esirgemediğini (Mezmurlar 84:11) ve yüreği temiz olanların Tanrı’yı göreceklerini okurum (Matta 5:8).

İmanımın Tanrı’nın yaşamı ve esenliğiyle tatmin bulması için dua ederken, Ruh’un kılıcı benliğin tutkularının o masum gibi görünen zehir dolu maskesini kesip dağıtır. Maskenin altındaki asıl yüzü görürüm ve Tanrı’nın lütfuyla, benliğin tutkularının cezbedici gücü kırılır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın