Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Alçakgönüllüleri Gözetir

Tanrı Alçakgönüllüleri Gözetir

156 kez okundu.

Sığınağın çağlar boyu var olan Tanrı’dır; seni taşıyan O’nun yorulmaz kollarıdır. (Yasa’nın Tekrarı 33:27)

Şu anda sizi acı verici bir şekilde İsa’ya ve halkına hizmete hazırlamakta olan bazı değerli tecrübelerden geçiyor olabilirsiniz. Bir kişi hiçlik veya çaresizlik hissiyle dibe vurduğunda, dipteki şeyin aslında Sonsuzluk Kayası olduğunu fark edebilir.

Ailemizin kahvaltı zamanında yaptığı okumalarda geçen Mezmurlar 138:6’daki şu harika cümleyi hatırlıyorum: “RAB yüksekse de, alçakgönüllüleri gözetir.”

Elinizdekilerin sonuna kadar tükendiği, çaresiz bir şekilde dibe indiğiniz ancak Tanrı’nın görmediği veya umursamadığınız hiçbir an yoktur. Hatta, O en dipte sizi yakalamak üzere beklemektedir. Musa’nın dediği gibi, “Sığınağın çağlar boyu var olan Tanrı’dır; seni taşıyan O’nun yorulmaz kollarıdır” (Yasa’nın Tekrarı 33:27).

Evet, titrediğinizi ve kayıp düştüğünüzü görür. Dibe vurmadan önce sizi tutabilirdi ve hatta çoğu zaman bunu yapmıştır da. Ancak bu sefer, size öğretmek istediği bazı dersler söz konusudur.

Mezmur yazarı Mezmurlar 119:71’de şöyle demiştir: “İyi oldu acı çekmem; çünkü kurallarını öğreniyorum.” Acı çekmesinin kolay, eğlenceli ya da hoş geldiğini söylemiyor. Geçmişe bakıyor ve şöyle diyor: “İyi oldu.”

Geçen hafta James Stewart adlı İskoç bir pastörün bir kitabını okuyordum. Kendisi şöyle demiş: “Sevgi hizmetinde, yalnızca yaralı askerler hizmet edebilir.” Bazılarınızın şu anda değerli sevgi hizmeti için hazırlanmakta olduğuna inanmamın sebebi de budur. Çünkü yaralar kazanıyorsunuz.

Yaranızın size Tanrı’nın lütufkâr tasarından bağımsız olarak geldiğini düşünmeyin. O’nun sözlerini hatırlayın: “Artık anlayın ki, ben, evet ben O’yum, Benden başka tanrı yoktur! … Yaralayan da, iyileştiren de benim” (Yasa’nın Tekrarı 32:39).

Tanrı size, omzunda bazı yükler altında inlemekte olanlara özel lütfunu göndersin. Şu anda bile Tanrı’nın size sunmakta olduğu o yeni, şefkatli sevgiyi hevesle arayın.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın