Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı İçin Mümkün

Tanrı İçin Mümkün

138 kez okundu.

“Bu ağıldan olmayan başka koyunlarım var. Onları da getirmeliyim. Benim sesimi işitecekler.” (Yuhanna 10:16)

Tanrı’nın dünyadaki her insan grubu içerisinde bir halkı vardır. Onları Yaratıcı gücüyle, Müjde aracılığıyla çağıracak. Onlar da inanacaklar! Zorlu müjdeleme noktalarında yaşanabilecek hayal kırıklıklarını önlemek adına nasıl da bir güç yatıyor bu sözlerde!

Peter Cameron Scott’un hikâyesi iyi bir örnektir. 1867 yılında Glasgow’da doğan Scott, Afrika İç Hizmetleri’nin (theAfricaInlandMission) kurucusu olmuştur. Ancak Afrika’daki hizmetinin başlangıç yılları, uğurlu demeye bin şahit ister.

Afrika’ya yaptığı ilk yolculuk, onu eve geri dönmek zorunda bırakan ciddi bir sıtma hastalığıyla sonuçlandı. Kendisini toparladıktan sonra, Afrika’ya geri gitmeye karar verdi. Bu geri dönüş onun için özellikle mutluluk vericiydi çünkü bu kez erkek kardeşi John da onunla birlikteydi. Ancak çok geçmeden, John ateşlenip öldü.

Bir başına, Peter erkek kardeşini Afrika toprağına gömdü ve bu günlerin şiddetli ıstırabı içinde, kendisini tekrar Afrika’da Müjde’yi vaaz etmeye adadı. Ancak sağlığı tekrardan engel oldu ve İngiltere’ye geri dönmek zorunda kaldı.

Bu günlerin getirdiği perişanlık ve depresyondan nasıl kurtulabilirdi ki? Kendisini Tanrı’ya adamıştı. Ancak Afrika’ya yeniden gidecek gücü nerede bulabilirdi? İnsan için bu imkânsızdı!

Westminster Abbey adlı kilisede güç buldu. David Livingstone’un* mezarı hâlâ orada bulunmaktadır. Scott sessizce içeri girdi, mezarı buldu ve önünde dua etmek için diz çöktü. Mezar yazısı şöyle diyordu:

BU AĞILDAN OLMAYAN BAŞKA KOYUNLARIM VAR; ONLARI DA GETİRMELİYİM

Scott yeni bir umutla ayağa kalktı. Afrika’ya geri döndü ve bugün, yüzyıllar sonra, onun o zaman kurmuş olduğu hizmet Afrika’da Müjde uğrunda aktif, büyüyen bir güçtür.

Eğer en büyük sevinciniz Tanrı’nın insanın içini dolduran lütfunun başkalarının iyiliği için sizden dışarıya taştığını görmekse, o zaman dünyadaki en iyi haber şudur ki, Tanrı insan için imkânsız olan şeyi, henüz ulaşılmamış insanların kurtuluşu için sizin aracılığınızla yapacaktır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın