Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Adalet Yerini Bulacak

Adalet Yerini Bulacak

140 kez okundu.

Sevgili kardeşler, kimseden öç almayın; bunu Tanrı’nın gazabına bırakın. Çünkü şöyle yazılmıştır: “Rab diyor ki, ‘Öç benimdir, ben karşılık vereceğim.’” (Romalılar 12:19)

Her birinize zamanında bir yanlış yapılmıştır. Çoğunuza muhtemelen asla özür dilememiş veya durumu düzeltmek için yeterince bir şey yapmamış olan bir kişi tarafından ciddi bir şekilde yanlış yapılmıştır.

Bu incinmişliğin ve gücenmişliğin unutmanızın önündeki en büyük engellerden biriyse, adaletin yerine gelmesi gerektiğine, eğer insanlar yaptıkları korkunç şeylerden sıyrılıp milleti kandırabiliyorsa, evrenin ahlaki yapısının bozulacağına olan güçlü inancınızdır.

Bu, affetmenin ve garezi bırakmanın önündeki engellerden biridir. Tek engel bu da değildir. Bir de icabına bakmamız gereken kendi günahımız var ve bu gerçek bir engeldir.

Unutup gitmenin sanki adaletin yerine gelmeyeceğini kabul etmek olacağını hissediyoruz ve bunu yapamıyoruz.

Sonra da öfkeye tutunuyoruz. Olayı ya da sarf edilen kelimeleri tekrar tekrar duygularla birlikte başa sarıyoruz: Böyle olmamalıydı; böyle olmamalıydı; yanlıştı; yanlıştı. Ben bu denli perişan durumdayken, o nasıl bu kadar mutlu olabilir? Bu oldukça yanlış. Çok yanlış! Unutup gidemiyoruz ve gücenmişliğimiz her şeyi zehirlemeye başlıyor.

Romalılar 12:19’da söylenenler, bize Tanrı tarafından bu yükü üzerimizden kaldırmak için verilmiştir:

“Kimseden öç almayın; bunu Tanrı’nın gazabına bırakın.” Bu sizin için ne anlama geliyor?

Öfke yükünü kenara koymak, yüreğinizi yanlışa maruz kalmanın incinmişliğiyle sürekli beslemek, size büyük bir yanlış yapılmadığı anlamına gelmez. Yapılmıştır.

Ancak adaletin olmadığı anlamına da gelmez. Öcünüzün alınmayacağı anlamına gelmez. Yanlarına kâr kalacakları anlamına gelmez. Kâr kalmadı.

Anlamı şudur: Öç yükünü kenara koyduğunuzda, bu yükü Tanrı gelip alacaktır.

Bu sinsice öç almak değildir. Bu, öcü ait olduğu Kişi’ye vermek demektir. Rab, “Öç benimdir” diyor. Siz bırakın. Ben alacağım. Adalet yerini bulacak.

Ne büyük bir rahatlama! Bu yükü benim taşımam gerekmiyor. Bu sanki yıllar sonra ilk kez derin bir nefes almak ve sonunda özgürce sevebildiğinizi hissetmek gibidir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın