Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hiç Bitmeyen Balayı

Hiç Bitmeyen Balayı

132 kez okundu.

Güvey gelinle nasıl sevinirse, Tanrın da seninle öyle sevinecek. (Yeşaya 62:5)

Tanrı kendi halkına iyilik ettiğinde, bu isteksiz bir hâkimin rezil bulduğu bir suçluya nezaket gösterişinden farklıdır. Bu, bir güveyin kendi gelinine sevgisini gösterişi gibidir.

Bazen bir evlilikle ilgili şaka yapar ve “Balayı bitti” deriz. Ama bunun sebebi bizim fani olmamızdır. Balayındaki duygu yoğunluğunu ve sevgiyi koruyamıyoruz. Ama Tanrı kendi halkından duyduğu sevincin, bir güveyin gelinden duyduğu sevinç gibi olduğunu söylemektedir. Üstelik O, bunun bu şekilde sevinçle başladığını ancak sonrasında sevincin solduğunu kastetmemektedir.

O, balayındaki duygu yoğunluğundan, balayındaki zevklerden, balayındaki enerjiden, heyecandan, hevesten ve keyiften bahsetmektedir. O tüm yüreğiyle bizden sevinç duyduğunu söylerken kastettiği şeyi, yüreklerimize kazımaya çalışmaktadır. Yeremya 32:41 şöyle der: “Onlara iyilik etmekten sevinç duyacağım; gerçekten bütün yüreğimle, bütün canımla onları bu ülkede dikeceğim.” Sefanya 3:17’deyse şöyle yazar: “Tanrın RAB, o güçlü Kurtarıcı seninle. Alabildiğine sevinecek senin için; sevgisiyle seni yenileyecek, ezgilerle coşacak.”

Tanrı’yla balayı asla bitmez. O güçte, bilgelikte ve yaratıcılıkta sınırsızdır ve böylece ilerideki trilyon yıl boyunca, sıkılmaya asla yer olmaz.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın