Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İnsan Korkusu Suçu

İnsan Korkusu Suçu

150 kez okundu.

Saul, “Günah işledim! Evet, RAB’bin buyruğunu da, senin sözlerini de çiğnedim” dedi, “Halktan korktuğum için onların sözünü dinledim.” (1. Samuel 15:24)

Saul neden Tanrı’ya itaat etmek yerine insanlara itaat etti? Çünkü Tanrı’dan korkmak yerine insanlardan korktu. İtaatsizliğin ilahi sonuçlarından daha çok, itaatin insani sonuçlarından korktu. Tanrı’yı hoşnutsuz bırakmaktan daha çok, insanları hoşnutsuz bırakmaktan korktu. Bu, Tanrı’ya büyük bir hakarettir.

Hatta Yeşaya, Tanrı’nın vaatlerini bir kenara atıp insanların yapabileceklerinden korkmanın, bir tür kibir olduğunu söylemektedir. Tanrı’nın sözlerinden şu can alıcı soruyla alıntı yapar: “Sizi avutan benim, evet benim. Siz kimsiniz ki, ölümlü insandan, ottan farksız insanoğlundan korkarsınız? Sizi yaratan, gökleri geren, dünyanın temellerini atan RAB’bi nasıl olur da unutursunuz?” (Yeşaya 51:12-13).

İnsanlardan korkmak kibir gibi gelmeyebilir ancak Tanrı bunun kibir olduğunu söylemektedir: “Siz kimsiniz ki, insandan korkuyor ve Yaratıcınız olan beni unutuyorsunuz!”

Buradaki ana fikir şudur: Eğer insandan korkuyorsanız, Tanrı’nın kutsallığını, değerini ve Oğlu İsa’yı unutmaya başlamışsınız demektir. Tanrı, insandan sonsuz kat daha güçlüdür. O sonsuz kat daha bilge ve sonsuz kat daha fazla ödül ve sevinç doludur.

İnsanın yapacaklarından korkup O’na sırt çevirmek, Tanrı’nın her zaman kendisinden korkanların yanında olacağına ilişkin tüm vaatlerini hiçe saymaktır. Bu, büyük bir hakarettir ve Tanrı böyle bir hakaretten hiç hoşlanmaz.

Öte yandan, Tanrı’nın vaatlerini işitip cesaretle O’na güvendiğimizde, inançsızlığımızdan ötürü Tanrı’ya atılacak olan lekelerden korktuğumuzda, O büyük ölçüde onurlandırılmış olur ve Tanrı, bundan oldukça hoşnut olur.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın