Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ne Tür Bir Dua Tanrı’yı Hoşnut Eder?

Ne Tür Bir Dua Tanrı’yı Hoşnut Eder?

127 kez okundu.

“Ancak ben alçakgönüllüye, ruhu ezik olana, sözümden titreyen kişiye değer veririm.” (Yeşaya 66:2)

Doğru yüreğin ilk işareti, Rab’bin Sözü’nden titriyor olmasıdır.

Yeşaya 66, bazı kişilerin Tanrı’yı hoşnut eder bir şekilde, bazılarınınsa O’nu hoşnut etmez bir şekilde ibadet ediyor olması sorununu ele alır. 3. ayet, kurbanlarını getiren kötü kişilerden bahsederek şöyle der: “Sığır boğazlayan, adam öldüren gibidir.” Sundukları kurbanlar Tanrı’nın gözünde iğrençtir, cinayetle eş değerdir. Neden?

4. ayette Tanrı şöyle açıklar: “Çünkü çağırdığımda yanıt veren olmadı; konuştuğumda dinlemediler.” Kurbanları Tanrı’nın gözünde iğrençti çünkü bu insanlar, O’nun sesine karşı sağırdı. Peki ya Tanrı tarafından duaları duyulan kişiler? Tanrı 2. ayette şöyle der: “Ancak ben alçakgönüllüye, ruhu ezik olana, sözümden titreyen kişiye değer veririm.”

Buradan şu sonucu çıkartıyorum: Doğru olan, duası Tanrı’nın gözünde bir zevk olan kişilerin ilk işareti, onların Tanrı’nın Sözü’nden titriyor olmalarıdır. Rab’bin bakacağı insanlar bu insanlardır.

Tanrı’ya Zevk Veren Dua

Yani, doğru kişinin Tanrı’ya zevk veren duası, Tanrı’nın huzurunda öncelikle kırılgan hisseden bir yürekten doğar. Tanrı’nın Sözü’nü duyduğunda titrer çünkü kendisini Tanrı’nın ideali karşısında yetersiz, O’nun yargısı önünde zayıf ve kendi başarısızlıkları karşısında perişan ve üzgün hisseder.

Davut’un Mezmurlar 51:17’de söylediği tam da budur: “Senin kabul ettiğin kurban alçakgönüllü bir ruhtur. Alçakgönüllü ve pişman bir yüreği hor görmezsin, ey Tanrı.” Bir duayı Tanrı’nın gözünde kabul edilebilir kılan ilk şey, dua eden kişinin yüreğinin ezikliği ve alçakgönüllülüğüdür. Bu kişiler, O’nun Sözü’nden titrerler.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın