Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’yı Bedeninizde Yüceltin

Tanrı’yı Bedeninizde Yüceltin

124 kez okundu.

Bir bedel karşılığı satın alındınız; onun için Tanrı’yı bedeninizde yüceltin. (1. Korintliler 6:20)

“İbadet” kelimesi yüreğin, aklın ve bedenin Tanrı’nın sınırsız değerini tam bir bilinçle yansıtmak amacıyla gerçekleştirdiği tüm eylemlere ithafen kullandığımız ifadedir. İbadet etmek üzere yaratıldık. Bu, kilisede ilahiler söylemek olabilir. Ya da mutfak zeminini silmek de olabilir.

İbadeti düşünürken, yalnızca pazar günü ibadetlerini düşünmeyin. Böyle düşünmek, Kutsal Kitap’ta yeri olmayan bir kısıtlama olur. Yaşamın tümünün ibadet olması gerekir.

Örneğin, kahvaltıyı veya öğle öncesi atıştırmalarını düşünün. 1. Korintliler 10:31 şöyle diyor: “Ne yer ne içerseniz, ne yaparsanız, her şeyi Tanrı’nın yüceliği için yapın.” Yemek ve içmek, bulabileceğiniz en basit örneklerdir. Yemekten ve içmekten daha sıradan ve insani ne olabilir ki? Pavlus buna karşılık, tüm yememizin ve içmemizin bir ibadet olmasını söylüyor.

Ya da cinsellik örneğini düşünün. Pavlus, zinaya alternatif olan şeyin ibadet olduğunu söyler.

Fuhuştan kaçının. İnsanın işlediği bütün öbür günahlar bedenin dışındadır; ama fuhuş yapan, kendi bedenine karşı günah işler. Bedeninizin, Tanrı’dan aldığınız ve içinizdeki Kutsal Ruh’un tapınağı olduğunu bilmiyor musunuz? Kendinize ait değilsiniz. Bir bedel karşılığı satın alındınız; onun için Tanrı’yı bedeninizde yüceltin. (1. Korintliler 6:18-20)

Yani, cinselliğinizi yaşayış şeklinizle birlikte, bedeninizle ibadet edin.

Ya da son örnek olarak ölümü düşünün. Bedenlerimizde ölümü tecrübe edeceğiz. Hatta, ölüm bedenlerimizin bu dünyadaki son eylemi olacak. Bedenlerimiz elveda diyecek. Bedenin bu son eyleminde nasıl ibadet etmemiz gerekir? Cevabı Filipililer 1:20-21’de görüyoruz. Pavlus, kendi umudunun ölümle birlikte bedeninde Mesih’in yüceltilmesi –O’na tapınılıp O’nun layık olduğunun gösterilmesi– olduğunu söylemektedir. Sonrasında şunu ekler: “Çünkü benim için… ölmek kazançtır.” Ölürken ölümü bir kazanç sayarak, Mesih’in sınırsız değerini yansıtırız.

Bir bedeniniz var. Ama o beden size ait değil. “Bir bedel karşılığı satın alındınız; onun için Tanrı’yı bedeninizde yüceltin.”

Her zaman bir tapınağın içerisindesiniz. Her zaman tapınıp ibadet edin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın