Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tümüyle Tatmin Veren Kişi

Tümüyle Tatmin Veren Kişi

129 kez okundu.

RAB’den zevk al, O senin yüreğinin dileklerini yerine getirecektir. (Mezmurlar 37:4)

Zevk arayışı seçime bağlı bir şey değil, (Mezmurlar’da) bir buyruktur: “RAB’den zevk al, O senin yüreğinin dileklerini yerine getirecektir” (Mezmurlar 37:4).

Mezmur yazarı tam anlamıyla şunun peşindeydi: “Geyik akarsuları nasıl özlerse, canım da seni öyle özler, ey Tanrı! Canım Tanrı’ya, yaşayan Tanrı’ya susadı; ne zaman görmeye gideceğim Tanrı’nın yüzünü?” (Mezmurlar 42:1-2). “Canım sana susamış. Kurak, yorucu, susuz bir diyarda, bütün varlığımla seni arıyorum” (Mezmurlar 63:1).

Susama tasvirinin tatmin veren karşılığıysa Mezmur yazarının şu sözlerindedir: İnsanlar, “[senin] evindeki bolluğa doyarlar, zevklerinin ırmağından içirirsin onlara” (Mezmurlar 36:8).

Gördüm ki, Tanrı’nın iyiliği, ibadetin bizzat temeli olan bu iyilik, gönülsüz bir hürmetle karşılığını verdiğiniz bir şey değildir. Hayır, Tanrı’nın iyiliği zevk alınacak bir şeydir: “Tadın da görün, RAB ne iyidir!” (Mezmurlar 34:8). Tadın. Tadın! Ve görün.

“Ne tatlı geliyor verdiğin sözler damağıma; baldan tatlı geliyor ağzıma!” (Mezmurlar 119:103).

C. S. Lewis’in dediği gibi, Mezmurlar’daki Tanrı “tümüyle tatmin veren Kişi”dir. O’nun halkı, O’na kendisinde buldukları “aşkın sevinç” için hayranlıkla bakmaktadırlar. O, tam ve son bulmaz sevincin kaynağıdır: “Bol sevinç vardır senin huzurunda; sağ elinden mutluluk eksilmez” (Mezmurlar 16:11).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın