Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı İçin Yer Ayırın

Tanrı İçin Yer Ayırın

123 kez okundu.

“Tanrı… razı olunca…” (Galatyalılar 1:15)

Tanrı’nın kulları olarak O’nun için yer ayırmayı –Tanrı’ya “kral dairesini” vermeyi– öğrenmek zorundayız. Bu böyle olacak, şu şöyle olacak diye tasarlıyoruz, kafamızda canlandırıyoruz, planlar yapıyoruz, ama Tanrı’nın O’nun istediği şekilde bize gelmesine izin verecek biçimde O’na yer ayırmıyoruz. Tanrı’nın toplantılarımıza veya vaazın tam ortasına hiç beklemediğimiz bir şekilde çıkıp gelmesi bizi şaşırtır mı?

Tanrı’nın belirli bir şekilde gelmesini arzulamayın, sadece O’nu arzulayın. O’na yer ayırmanın yolu O’nun geleceği beklentisi içinde olmaktır, ama kalıplaşmış şekillerde değil. Tanrı’yı ne kadar iyi tanırsak tanıyalım öğrenmemiz gereken en büyük ders, her an çıkıp gelebileceğidir. Bu sürprizi göz ardı etme eğilimi içerisindeyiz, ama Tanrı başka bir şekilde çalışmaz. Bir anda –Tanrı yaşamımızla buluşur– “…Tanrı… razı olunca…”

Yaşamınızı Tanrı’yla sürekli bir ilişki kurarak geçirin, çünkü şaşırtıcı gücü her an görünebilir. Devamlı bir beklenti içerisinde olun ve kendi istediği şekilde gelmesi için Tanrı’ya yer ayırın.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın