Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı, Alçaltarak İyileştirir

Tanrı, Alçaltarak İyileştirir

120 kez okundu.

“Yaptıklarını gördüm ama onları iyileştirip yol göstereceğim. Karşılık olarak hem onları hem de aralarında yas tutanları avutacağım. Dudaklardan övgü sözleri döktüreceğim. Uzaktakine de yakındakine de tam esenlik olsun” diyor RAB, “Hepsini iyileştireceğim.” (Yeşaya 57:18-19)

İnsanlığın isyan ve inat hastalığı her ne kadar ciddi olsa da, Tanrı iyileştirecektir. Nasıl iyileştirecek? Yeşaya 57:25, Tanrı’nın ezilenlerin ve alçakgönüllülerin yanında olduğunu söylemektedir. Ancak Yeşaya 57:17’deki halk, alçakgönüllü değil. Yüzsüzlük ediyor, kendi kibir dolu yollarının peşinden gidiyorlar. Öyleyse, iyileşme ne olacak?

Tek şey olabilir. Tanrı onları alçaltarak iyileştirecektir. Hastayı, kibrini ezerek iyileştirecektir. Eğer yalnızca ezilenler ve alçakgönüllüler Tanrı’nın paydaşlığından zevk alacaklarsa (Yeşaya 57:15), eğer İsrail’in hastalığı kibirli ve inatçı bir isyansa (Yeşaya 57:17) ve eğer Tanrı onları iyileştireceğini vaat ediyorsa (Yeşaya 57:18), o halde O’nun iyileştirmesi alçaltma ve ilacıysa ezilmiş bir ruh olmalıdır.

Bu, Yeşaya’nın Yeremya tarafından yeni antlaşma ve yeni bir yürek armağanı olarak adlandırılan şeyler hakkındaki peygamberliği değil midir? Şöyle demiştir: “İsrail halkıyla ve Yahuda halkıyla yeni bir antlaşma yapacağım günler geliyor… Yasamı içlerine yerleştirecek, yüreklerine yazacağım. Ben onların Tanrısı olacağım; onlar da benim halkım olacak” (Yeremya 31:31, 33).

Hem Yeşaya hem de Yeremya, hasta, itaatsiz, katı yürekli bir halkın doğaüstü bir şekilde değişeceği bir zamanın geleceğini ön görmüştü. Yeşaya iyileşmeden bahsetmektedir. Yeremya yasanın yüreklerine yazılmasından bahsetmektedir. Hezekiel de bunu şu şekilde ifade etmektedir: “Size yeni bir yürek verecek, içinize yeni bir ruh koyacağım. İçinizdeki taştan yüreği çıkaracak, size etten bir yürek vereceğim” (Hezekiel 36:26).

Yani Yeşaya 57:18’deki iyileşme bir kalp naklidir. Eski, katılaşmış, kibirli, inatçı olan taştan yürek çıkarılır ve yeni, yumuşak, şefkatli bir yürek konulur. Bu yürek günah bilinciyle ve geriye kalan günahlarla kolaylıkla alçaltılabilen ve ezilebilen bir yürektir.

Bu, adı Kutsal olan yüce Kişi’nin sonsuza dek ikamet edeceği bir yürektir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın